Kış boyunca itina gösterdiğimiz ama tatilde kendimizi frenleyemeyerek aldığımız kiloları kolayca vermenin yolları. Tatil düşündüğümüzde aklımıza gelen ilk şeylerin başında iş sitresinden uzaklaşmak, özgürce gezip eğlenmek, sınır koymadan yemek yemek tatil boyunca bu özgürlüğün yanı sıra alınan kilolar düşündürüyormu.

Bunu düzene koymak tatil sonrasında aldığımız kiloları beslenmemize dikkat ederek vermemiz mümkün.Bir kaç kolay öneriyi dikkate alarak bunu başarmak mümkün.

Vücudunuzu susuz bırakmayın: Yazın sıcaklarının kavurduğu sıvı ihtiyacını çok duyduğumuz anlarda su içmeyi sevmeyenler için asitli ve bol kalorili içeceklere başvurmaları kilo alınımını hızlandıran etkenlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo alınımından kaçınmak için içtiklerimize dikkat etmeliyiz şayet sodyum kısıtlaması gerektiren böbrek kalp tansiyon gibi sağlık sorunlarımız yoksa maden suyu, ayran, diyet içecekler içebiliriz bunu bir kutuyu aşmamamız gerekir. Sıcaklarda terle beraber minareler kaybederiz mineral takviyesinide maden suyuyla aşabiliriz.

Ara öğünlerin faydaları: Tatil sonrasında alınan kilolardan kurtulmak için ilk önce metebolizmayı hızlandırmak gerekiyor bunuda eski yemek yeme düzenine geri dönerek ara öğünleri atlamayarak yapabiliriz.

Tatilde alınan kiloların çoğu geç kalkmalar öğün atlamalar ve gece yenen yemeklerdir biz bunları eski yeme alışkanlıklarımızı kullanarak yeniden eski halimize dönebiliriz. Böylece tatilde aldığımız kilolardansa çabucak kurtulmamız mümkünleşiyor.

Tatilde alınan alkolün verdiği kaloriyi atmak kolay. Tatillerde en çok tüketilen özellikle sıcaklardabuz gibi bişeyler içmek istediğimizde aklımıza gelen ilk şey alkol olur oysaki alkolün 1 gramında 7 kalori olduğunu biliyormuydunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Alkolün tatilde kısıtlama getiremiyeceğimiz şeylerin başında geldiğini düşünürsek aldığımız kalorileri nasıl atacağımızın yollarına bakarız. O zaman yapmamız gereken tatil sonrasında bol su içmek sebze ve meyveye ağırlık vererek beslenmek olmalıdır.

Kilo almayı önlemek için abur cubura hayır: İnsanlar yaz döneminde kendilerini daha çok fastfood tarzı yiyeceklere verirler ve bır anda bu besinler favorileri halini alır. Tatil döneminde düzensizleşen öğünlerimize birde bu yağ ve şeker oranı yüksek besinleri aldığımızda asıl hikaye başlar.

Bu sayede oluşan fazlalıklarımızdan kurtulmamızın en etkili yolu tatil sonrasında bu besinleri hayatımızdan çıkarmamız ve daha sağlıklı besinlerin alımını sağlamamızdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Goldslim göbek bandı
African mango şikayet yorumları
LİGHT BESİNLER, TATLILAR KİLO YAPAR MI?
Zihinsel Zayıflama Yöntemi
Metabolizma Hızını Artırmanın Yolları
diyet kilo kontrolü
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.