Kilo vermek için önce bunu gerçekten istemiş olmamız gerekir. Gerçekten istemediğimiz bir şeyi başaramayız. Öncelikle metabolizmamızı hızlandırmak için, hiç bir şekilde öğün atlamayalım. Öğün atlamak kilo kaybettirmez, sadece kendimizi aç bırakırız ve halsiz kalırız. Sindirimi kolay besinleri tüketmeye özen göstermeliyiz. Hazmı kolay gıdalar, çabuk sindirilir ve şişkinlik yaratmaz. Sabah veya akşam fark etmeden, tüketebileceğimiz kuru kayısı kuru erik gibi posalı gıdalar bağırsak problemlerine de iyi gelecektir.

Kilo Vermenin Kuralları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudumuza aldığımız kalori miktari, verdiğimiz kalori miktarından az olmalı ki; kilo vermeyi başarabilelim. Vücudumuza besin değeri yüksek gıdaları almaya özen gösterelim. Kesinlikle abur cubur denilen doymuş yağ oranları yüksek gıdalardan uzak duralım. Onlar kalori dostudur ve vücudumuza yağ depolarlar. Yapabildiğimiz kadar hareket yapalım. Dans, egzersiz, yürüyüş, bisiklet gibi aktiviteler yağ yakımını hızlandıracaktır.

Basit gibi görünen fakat bazı yemek yeme alışkanlıklarına dayalı olan beslenme düzenimizi doğru anlamda değiştirerek, vücudumuza en büyük iyiliği yapmış olacağız. Hazır yiyecekler sağlıksız olduğu kadar damak tadıyla alakalıdır. Bu da alışmaya bağlı bir süreçtir ve kısa sürede doğru yiyecekleri tüketmeye de alışabiliriz. Herşey bizim istememizle alakalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Geri Alınan Kilolar
bergüzar korel nasıl zayıfladı
Aç kalmadan zayıflama diyet
Mideyi Sararak Kilo Verilir Mi
Zayıflama yemekleri
kavitasyon ile zayıflama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.