KİMOTRİPSİN
Kimotripsin bir enzimdir. İnsanlar kimotripsini ilaç yapmak için kullanırlar.

DİĞER İSİMLERİ NEDİR?
A-kimotripsin, Alpha-kimotripsin, kimotripsin, kimotripsin B, Chymotrypsine, Chymotrypsinum, L-kimotripsin, Quimotripsina.

KİMOTRİPSİN ETKİLERİ NELERDİR?
Alanında uzman bir sağlık personeli tarafından kullanıldığında Katarakt ameliyatında başarı sağlamaktadır. Diğer bir etkisi ise kırık yada yanıkla ilişkili durumlarda sıvı retansiyonu ve şişlik (iltihap) giderilmesine yardım eder. İlaveten yeterli kanıt olmasa da astım, bronşit, akciğer hastalıkları ve sinüzit gibi sağlık sorunlarında da faydalı olduğu düşünülmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL ETKİ EDER?
Kimotripsin enzimi şişliği (iltihap) ve doku yıkımını azaltıcı maddeler içerir.

GÜVENLİ Mİ?
Kimotripsin bir sağlık profesyoneli tarafından önerildiği zaman güvenlidir. Kimotripsin göz için kullanıldığında, gözdeki basınçta artış ve üveit, iris felci ve keratit gibi diğer göz hastalıkları şeklinde yan etkilere neden olabilir. Ayrıca insanların çoğunda doğrudan cilde uygulamak da güvenli gibi görünmektedir.
Nadiren, kimotripsin ağız yoluyla alındığında bir alerjik reaksiyona neden olabilir. Belirtileri kaşıntı, nefes darlığı, dudaklarda veya boğazda şişlik, şok, bilinç kaybı ve ölüm sayılabilir. Eğer; Hamile veya emziren kadınsanız almamanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

KİMOTRİPSİN DOZ ALIMI
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırma incelenmiştir:
Ağızdan:
Yanık hastalarında doku hasarı azaltmak için: 06:01 oranından (kimotripsin tripsin) on gün boyunca, günlük dört kez, 200.000 adet USP kombine bir miktarda alınabilir.
Enjeksiyon yoluyla:
Doktorlar tarafından katarakt cerrahisi parçası olarak, göz içine kimotripsin enjekte edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
CATECHU
BUTTERBUR
Yeşil Çay Kapsülü
GLUKOZAMİN HİDROKLORÜR
Nar Çiçeği Kapsülü
Krill Yağı Nedir? Neye İyi Gelir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.