KİRAZ SAPI:
kiraz sapı faydalarıÇoğumuzun belki de faydasız olarak bildiği kiraz sapının birçok hastalığa faydalı olduğu ortaya çıktı. Şifanın nereden, hangi meyveden ve neresinden geleceği belli olmuyor.

Son zamanlarda kiraz sapının çayı yapılarak içilmekte ve şifa dağıtmaktadır. Çayı yapılmasının yanı sıra banyo suyuna da katılabilmektedir. Size kalan sadece kiraz yerken saplarını atmamak.

KULLANIMI
Kiraz sapı çayı, genç erkeklerin ve on beş yaş altı genç kızların kullanması tavsiye edilmemektedir. Tavsiye edilen kullanım erkeklerde 40 yaş ve sonrasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanım için 20-30 adet kiraz sapını bir demlik ya da kaynatmak için uygun bir kaba yerleştirip kaynatınız. Kaynatılıp bir süre dinlendikten sonra çayınız kullanıma hazırdır.

FAYDALARI NELERDİR?
Birçok uzman tarafından yapılan araştırmalarda düzenli kullanıldığında kiraz sapından yapılan çay zayıflamaya yardımcı oluyor. Düzenli kullanıldığında diyoruz çünkü gerçekten zayıflamak istiyorsanız istikrarı elden bırakmamanız gerek. Size verilen prosedire uygun hareket ettiğinizde kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulduğunuzu ve eski formunuza kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Tabi sadece kiraz sapına güvenmek de tamamen yersizdir. Bu bir yardımcı tedavidir. Buna ilaveten bol sebze tüketilmeli, tuz ve şeker azaltılmalı, yemeklere fazla abanmamalı ve muhakkak egzersiz yapılmalıdır.Bunun dışında ifade edebileceğimiz kiraz sapının diğer faydaları ise şunlardır;

Sponsorlu Bağlantılar

  • Böbreklerin dostu olup, idrar sökücüdür. Ödemlerin atılmasını sağlar.
  • İdrara yolları enfeksiyonları için şifa dağıtmaktadır.
  • Elde edilen kiraz sapı suyu ayaklara ve ellere banyosu yapıldığında iyi gelmektedir.
  • Eklem romatizması ve kireçlenmesinde etkili bir bitkidir.
  • Bronşite karşı idealdir.
  • Adet dönemindeki ödemlere iyi gelir.
  • Sabahları aç karına içildiğinde kötü huylu kolesterolün olumsuz etkilerine iyi gelmektedir.

SONUÇTA: Doğa en tabii ilaçların bulunduğu bir eczanedir. Bu eczanenin ölüm ve yaşlılık dışında her türlü hastalığa deva olduğu bildirilmektedir. Bize kalan doğadaki uygun alternatif tedavi iksirini bulmak ve kullanmak.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yeşil Çay
SemizOtu
Şifalı bitkilerden , Nane
SARI KANTARON (St.John 's wort)
HURMA, TAM BİR BESİN DEPOSU
Üzerlik Otu
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.