Kiraz Suyunun Faydaları

Çok faydalı bir idrar söktürücü olan kiraz, vücut içerisinde depolanan çeşitli zararlı ve zehirli maddelerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Kiraz bu özelliğiyle genellikle içerisinde ürik asit ve ürat tuzların vücuttan atılmasına imkan sağladığı için romatizma, gut hastalığı ve çeşitli kalp damar hastalıklarının tedavisinde de faydalanılmaktadır.

Bunun dışında kirazın bir başka yararlı özelliği ise kabızlık problemini gidermesidir. Farkında olmadan bayat tüketilen besinlerin, pastırma, sosis ve sucuk gibi sakatat olarak tabir edebileceğimiz gıdaların vücuda verdiği zararlı maddeleri temizlemesinin dışında kanın içerisindeki maddelerin dengelenmesini ve cilt yüzeyinde meydana gelmiş sivilcelerin kurumasında da önemli rol oynamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kiraz suyunun özellikle yüz ve boyun bölgelerine uygulanması, yaşlanmayla beraber oluşacak olan kırışıkların önlenmesinde veya hali hazırda bulunan lekelerin veya izlerin giderilmesinde önemli rol oynamaktadır. Bunun dışında vücudumuzun hastalıklarla baş ettiği dönemde salgıladığı bir takım maddelerin zararlı kalıntılarını temizleyen kiraz çok sigara tüketen kişilerin vücudunda depolanan nikotinin de atılmasına yardımcı olmaktadır. Bu özelliği sayesinde özellikle karaciğerinin yükünü hafifleten kiraz hastaların hem daha çabuk hemde daha sağlıklı bir şekilde iyileşmesine imkan sağlamaktadır. Son özelliği ise içerisinde bol miktarda fosfor maddesi bulunduğu için kişileri yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi olduğudur. Özellikle geceleri sıkıntıdan uyuyamayan kişiler için yatmadan önce kiraz tüketimi tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zencefil Kapsülü
Rezene Çayı
Aloe Vera Jeli Neye İyi Gelir
ANTİENFLAMATUAR ŞİFALI BİTKİLER
Zeytin
Keçi sedefi Otu
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.