KIRIŞIKLIK OLUŞUMU NASIL ÖNLENİRKırışıklık Oluşumu Nasıl Önlenir

Çoğu insanın mutsuz olduğunda bile cildi kırışıklık oluşturma eğilimi gösterir. Aşağıda verilen önerileri takip ederek uzun yıllar cildinizde kırışıklık oluşumunu önleyebilirsiniz.

Adımlar

Sponsorlu Bağlantılar

  1. Gülümseyin. Kaşlarınızı çattığınız bir yüz ifadesi ile gülümseme ciltte aynı etkiyi yaratmaz. Gülümseme ile cildiniz gerilir ve düzensizliklerden korunur. Gülümsemenin hem sosyal yaşam için hem de cilt sağlığı için çok faydalı olduğunu gösteren bilimsel bulgular mevcuttur.
  2. Yüzünü temizleyin. Yüz temizleyici kullanarak cildinizde büyümeyi bekleyen tüm noktaları ıslak bir mendil ile temizleyiniz. Cildinizde kuruma yapmaması için sert sabun veya temizleyiciler kullanmamaya dikkat ediniz.
  3. Mümkün olduğunca stresten kaçının. Stres, olumsuz düşüncelere neden olarak aynı zamanda cildiniz için de kötü hormonların salgılanmasına neden olur.
  4. Yaşınız ile mutlu olun. Kaç yaşınızda olduğunuz sizi endişelendirmesin. Çünkü tüm gençler de er geç bir gün yaşlanmaktadır.
  5. Özgüven sahibi olun. Kendinize inanın ve hiç kimsenin sizde özgüven kaybına sebep olmasına izin vermeyiniz.
  6. Cildin yaşlanmasını hızlandırdığı ve cilt kanserine neden olabildiği için güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından korunun. Güneş ışığı aynı zamanda cildi kurutur. Dışarı çıktığınızda cildinizi korumak için “Broad Spectrum etiketli” ve SPF değeri yüksek olan güneş kremlerini kullanın. Cildiniz daha sonra size teşekkür edecektir.
  7. Cildinizi nemlendirin. Kuru cilt daha hızlı yaşlanır. Bu da daha fazla kırışıklık anlamına gelir. İyi bir nemlendirici ile yüzünü nemlendirin.

İpuçları

Sponsorlu Bağlantılar

  • Cildinizdeki koyu halkaları kapatmak için yüz kremi ve kapatıcı kullanın.
  • Cilt fırçalama yapınız ve yüz maskesi kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
SAÇ BÜYÜMESİNİ TEŞVİK EDEN ŞİFALI BİTKİLER
BUKLE YAPMANIN SIRLARI
Zencefilli Cilt Maskesi
Topuklarda Sertlik ve Kurtulma Yolları
Evde Cilt Bakımı
Akneleri Azaltmak İçin Soğuk Krem
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.