KIRIŞIKLIKLAR İÇİN EV İLAÇLARI VE UCUZ YÖNTEMLERKırışıklıklar İçin Ev İlaçları Ve Ucuz Yöntemler

Sponsorlu Bağlantılar

Ne kadar da can sıkıcı bir durum değil mi? Cildinizde kırışıklılar oluşmaya başlıyor ve denediğiniz hiçbir basit ürün işe yaramıyor. Ya oldukça pahalı ve az miktardaki ürünlere yatırım yapacaksınız yada doğanın mucizevi malzemelerinden ucuz ve etkili kürler hazırlayacaksınız.

Aşağıda bu durumdaki kişiler için faydalı olabilecek bazı ev yapımı ilaçlar ve kırışıklık giderme yöntemleri bulunmaktadır.

Yöntem 1: Yumurta Beyazı

#### Yumurta beyazını gözlerinizin alt bölgesine sürünüz. Cildin iyice emmesini bekleyiniz.

#### Daha sonra yüzünüzü yıkayarak cildinizdeki kalıntıları temizleyiniz.

Yöntem 2: Hint Yağı

Sponsorlu Bağlantılar

#### Koku içermeyen Hintyağı gözaltlarına veya boğaz bölgesindeki cilde uygulanabilir. Sürüldükten sonra bir süre beklenir.

#### Eğer yağın hepsi emildiyse mükemmel. Tamamı emilmediyse de kalanı yıkayın.

Yöntem 3: Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağını her gece yatmadan önce kırışıklıklara sürünüz.

Yöntem 4: Meyveler

#### Ananas çekirdeğini yüzünüzde ovalayarak sürünüz ve sürdükten sonra 10-15 dakika bekletin. İnce kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir yoldur.

#### Yeşil ananas ve elma suyunu da günlük olarak yüzünüze uygulayıp 10-15 dakika bekletmeniz, ince kırışıklıklar ve çatlamış ciltler için faydalıdır.Kırışıklıklar İçin Meyve Yöntemi

#### Bir elmayı soyun ve içini çıkardıktan sonra iyice püre haline getirip bir kaşık bal ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüz ve boyun bölgenize yavaş yavaş aşağıdan yukarı şekilde sürünüz. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı haftada üç kez yapın ve üç hafta boyunca devam edin. Üç haftadan sonra ise ciltte hidrasyonu korumak ve kırışıklıkların azalmasını sağlamak için haftada bir kez ile devam ediniz.

Yöntem 5: Bal, Gliserin ve Zeytinyağı

Bir kabın içinde iki damla bal, iki damla gliserin ve iki damla yağı karıştırın. Hazırladığınız karışımı buzdolabında tutun ve her gece sürünüz.

Uyarılar

Karışımı hazırlayıp kullanmadan önce bu bileşenlerden herhangi birine karşı alerjinizin olmadığından emin olun.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Aç Kalarak Oruç Tutarak Kilo Verme
Parmakta Yumru, Kitle, Şişlik
Yanak Şişmesi ve Nedenleri
İçtikten Sonra Kusma Nasıl Yatıştırılır
Çekicilik
Cilt Morarması Nedenleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.