KIRIŞIKLIKLAR NASIL OLUŞURKırışıklıklar Nasıl Oluşur

Kırışıklıkları sadece bir faktöre bağlamak doğru değildir. Kısaca kırışıklıkların neden oluştuğunu;

  • Yaşlanmaya bağlı olarak ciltteki bağ dokunun esnekliğini kaybetmesi ve esnekliğinin azalması
  • Güneş ışınlarına fazla maruz kalınması
  • Diğer sağlık sorunlarına da neden olan sigara kullanımı
  • Sık sık aynı mimik hareketlerinin tekrarlanması
  • Beslenme öğeleri açısından fakir beslenme şeklinde sıralayabiliriz.

Yüzdeki çizgi ve kırışıklıkları azaltmada yardımcı olabilecek çeşitli ev yapımı ilaçlar vardır. Özellikle göz çevresinde ortaya çıkan yaşlılık belirtisi kırışıklıkları azaltmak için faydalı olacak bazı tedavi seçenekleri aşağıda verilmiştir. Ancak önerilen tedavileri uygulamadan önce küçük bir bölgede test etmeniz önerilir. Kullanacağınız tedavi herhangi bir alerjik reaksiyon veya cilt tahrişine yol açacaksa bunu önceden fark etme şansınız olur.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL GECİKTİRİLEBİLİR?

Sponsorlu Bağlantılar

**** Üzüm çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Epidermisi (cildin üst tabakası) nemlendirici ve besleyici özelliklere sahiptir. Özellikle göz çevresi ve skar epidermisi açısından etkilidir. Bu, normal bileşen, kırışıklıklar ile mücadele eder ve cildin gençleşmesini sağlar. Üzüm yağında yaşlılık belirtilerini tersine çeviren birçok anti-oksidan bulunur. Bu nedenle birçok kadın kırışıklıkları için üzüm çekirdeği yağı kullanır. Kuru epidermis üzerine uygulandığında, epidermisin nemlenmesini sağlar. Nemli bir cildin kolay kolay kırışmadığı da bilinen bir gerçektir.

Kırışıklıklardan Doğal Yollarla Nasıl Kurtulurum**** Kırışıklıkların yok edilmesi ve önlenmesinde E vitamini önemli bir yardımcıdır. E vitamini takviyeleri önemli bir antioksidanlar ve yağlar içerir. Bu nedenle epidermisin etkili şekilde nemlenmesini sağlar. Aldığınız E vitamini takviyesinde bulunan güçlü anti-oksidanlar epidermise nüfuz etmekte, cildin nazik bir şekilde yağlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede mevcut kırışıklıkların giderilmesi ve yenilerinin önlenmesinde önemli bir katkı sağlamaktadır.

Her akşam yatmadan önce, E vitamini kapsülünün içindeki sıvıyı sıkarak dışarı çıkarın ve gözaltındaki kırışıklık olan bölgeye sürün. Gün içersinde üzüm ve ananas, gece de E vitamini kullanarak olumlu etkilerini daha hızlı görebilirsiniz.

**** Kırışıklıklarınıza Hindistan cevizi yağı deneyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı koyu halkalar ve kırışıklıklar için eskiden beri başvurulan bir maddedir. Masaj yaparak göz çevresindeki yaşlanmış ve kırışmış cilt alanlarını süreceğiniz bu yağ epidermis tabakası üzerinde fayda sağlayacaktır. Haftada bir kez hindistan cevizi yağını düzenli şekilde kullanmanız ve devam etmeniz durumunda başarılı sonuçlar elde edeceksiniz. Gözaltı kırışıklıklarını önlemek için düzenli olarak hindistan cevizi yağına devam edilmesi önemlidir.

**** Avokado besininin de kırışıklıklar için değerli olduğunu biliniz. Özellikle epidermis için mükemmeldir. Gözaltı kırışıklıklarını inanılmaz şekilde azaltır. Biraz avokado ezip ilgili cilt bölgelerine sürün. Avokado ciltte normal şekilde bir yağ üretimini teşvik ettiği için epidermisin daha genç ve çekici görünmesini sağlar.

**** Salatalık deneyebilirsiniz. Yaşlanma belirtisi gösteren ve kırışık olan göz kapakları için salatalık bire birdir. Sadece göz çevresi için değil aynı zamanda ayaklar içinde oldukça faydalıdır. Uygulamak için birer dilimini alıp gözünüzün üzerine kapalı iken koyun. Bunu cilt bakım rutininize eklediğinizde hem kırışıklıklarda hem de göz çevresi şişkinliğinde azalma olduğunu ve cildinizin daha canlı olduğunu fark edeceksiniz.

Kırışıklıklardan Doğal Yollarla Nasıl Kurtulurum- portakal suyu**** Kırışıklıklar için taze portakal suyu da kullanılabilir. Taze portakal suyuna pamuklu bir çubuğu daldırın ve günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere göz çevresindeki kırışıklık olan bölgelere sürün. Gözlerinize temas ettirmemeye çalışınız. Düzenli şekilde birkaç hafta devam etmeniz durumunda kırışıklıklarınızda azalma göreceksiniz.

**** Hint yağı kullanın. Hintyağı, bilinen en eski anti-aging tedavilerinden biridir. Akşamları cilt temizliğinden sonra birkaç damla hint yağını göz çevresine sürüp masaj yaparak uygulayın. Epidermisi daha pürüzsüz ve daha esnek tutmada ve kırışıklıkları azaltmada önemli şekilde yardımcı olamaktadır. Kırışıklıkların azaldığını görmek için en az 1-2 hafta düzenli şekilde devam edilmesi gerekir.

**** Sağlığınızı koruyun. Doğru ve dengeli şekilde beslenin. Yemeklerinizde balık tüketerek ve takviyeler ile omega 3 alın, yeterince dinlenin, yeterince uyuyun ve günlük bazda yeterli miktarda su için.

  • Hem cilt sağlığınız hem de genel sağlığınız için alkol ve sigaradan uzak durun.
  • Zararlı güneş ışınlarına karşı önlemlerinizi alın, uygun koruyucu ürünler kullanın ve aşırı güneş maruziyetinden kaçının.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
El Egzaması Nasıl Geçer
Tırnak Batması
Güzel Bir Cilt İçin
Yara – Jilet İzi Giderme
KURU CİLTLERE EV HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ MASKE
Keratoz Pilaris
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.