Kırmızı biberin faydaları nelerdir?

Kırmızı biber C ve B vitaminleri bakımından çok zengindir. Özellikle içerisinde kumarik asit ve zeaksantin antioksidanları bulunmaktadır. Bunlar çok aktif özellikleri olan antioksidanlardır ve vücuttaki bütün toksin maddelerin atılmasını sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü özellikle kansere karşı çok önleyici etkileri bulunmaktadır. Bunun yanında kırmızı biberin içerisinde kapsaisin denilen bir madde daha bulunmaktadır ve bu araştırmalar sonucunda vücudu kalp hastalıklarına karşı koruduğuna yönelik sonuçlar elde edilmiştir. Bu maddelerin aktif halde olabilmesi için içerisindeki C vitaminide çok etkilidir. Kırmızı biberin içerisinde bulunan C vitaminin kalp krizi ve felç gibi hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır. İçerisinde bulunan maddelerin maksimum düzeyde vücuda faydalı olabilmesi için bir miktar pişmesinde yarar vardır. Bu sebeple salata şeklinde çok hafif zeytinyağı ile tüketilebileceği gibi közlenmiş, zeytinyağlı sebzelerin veya çorbaların içerisinde hafif yumuşamasını sağlayarak o maddelerin aktif hale geçmesini sağlayabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
YUMURTA AKININ FAYDALARI
Yeşil biberin faydaları nelerdir
zayıflatan besinler
Kalp, Beyin, Böbrek, Dalak ve Karaciğer Yemenin Faydaları
zinde kalmanın yolları
Sağlıklı Yiyeceklerle Kilo Verme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.