KİRPİKTEKİ MAKYAJ NASIL TEMİZLENİR?
Hangi makyaj malzemesi olsun yatmadan yani uyumadan önce mutlaka temizlenmelidir. Her ne kadar kirpiklerinize sürülen makyaj sizin güzelliğinize güzellik katsada onların kaybedilmemesi adına temizlenmeleri esastır. Nasıl her gün kirpik makyajı yapılıyorsa her gün de bakımı yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan kirpikler göz ve kendileri için tehdit unsuru oluştururlar. Bunların en başında ise blefarit adı verilen kirpik diplerinin kapanması sonucu kirpik dibi iltihaplarıdır. Bu rahatsızlıklara arpacık, kirpik dökülmesi yada kirpik kırılması da eklenebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kirpik makyaj için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu ürünlerin çoğu kozmetik amaçlı yani kimyasal maddeler içermeleri nedeni ile vücut için sakıncalı durum oluşturmaktadırlar. Bu çerçevede kirpikler için en sık kullanılan makyaj malzemesi olan rimelin temizlenmesi yukarıda sıralanan nedenlerden ötürü çok önemlidir.

MAKYAJIN TEMİZLENMESİ
Sağlıklı kirpikler için makyajın kaldırılması en önemli kurallardan biridir. Makyajın kaldırılması işlemine öncelikle göz çevresinden başlanılmalıdır. Göz çevresi makyajı temizlenmesinin ardından kirpiklere geçilmelidir. Kirpilerin diplerinin hava alması çok önemlidir. Bu bakımdan kirpiklerin yaşamlarını sürdürebilmeleri, sağlık ve canlılıkları için kirpik diplerinin hava almaları hayati önem taşır.

Sponsorlu Bağlantılar

 Özellikle günümüzde lens kullanan kimseler, deniz ve havuz gibi ortamlara giren yada bulunan bayanlar su geçirmez makyajı(rimel) tercih ederler. Bu makyaj malzemesi olan rimel normal olan rimel gibi temizlenememektedir. Bu hususa dikkat etmek gerekir. Su geçirmez rimeller için farklı özel bir çıkarıcı bulunmaktadır.  

Kirpikteki rimelin çıkarılması aşamasında öncelikle yağlı göz temizleyici ürünleri öneriyoruz. Yağlı ürünler ayrıca kirpikleri besleyici özelliğe sahiptir. Temizlik nasıl yapılır peki? Hafif nemli bir pamuğa damlatılan temizleyiciyi gözlerinizi kapatarak köklerden uçlara doğru yumuşak hareketlerle uygulayarak kirpiklerden makyaj ürünlerini temizlemeliyiz. Pamuk ve göz makyajı tonikleri göz makyajı temizlemesinde tercih edilmesi gereken ürünlerdendir. Yağlı ürünler yada sütlü ürünler kullanmış iseniz su ile durulamanızı tavsiye ederiz. Durulamayı müteakip yumuşak bir havlu yada peçete ile kurulayın.

Ayrıca rimel yada makyajı temizlerken kesinlikle sert hareketlerden uzak durmalısınız. Sert hareketler zaten hassas olan göz ve çeevresindeki dokuların tahriş olmasına yol açar. Uzun süre bu şekilde uygulama ilerleyen zamanlarda kırışıklıklara yol açar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ciltteki Kahverengi Lekelere Evde Çözüm
Bunları Yapanlar Güzelleşiyor
Jilet ile Bacak Traşı
Kirpik Makyajı Nasıl Temizlenir
Öpülesi Dudaklara Nasıl Sahip Olunur
Ayva Çekirdeğinden Yüz Maskesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.