KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI

Kış aylarında cildiniz kuruyor, dudaklarınız çatlıyor mu? Eğer bu durumlardan muzdarip iseniz aşağıdaki adımlar ve ipuçları faydalı olacaktır.

İŞTE MUCİZEVİ ETKİLİ YÖNTEMLER

Sponsorlu Bağlantılar

**** Gençler için yüzdeki akneler için de faydalı olacak bazı önlemler gerekecektir. Bunun için 30 cc’lik “homeopatik kükürt” kullanılabilir. Bir tüpün içinde çok sayıda küçük tablet bulunmaktadır ve siz üst tarafında bulunan düğmeye bastığınızda tabletler dışarı çıkar. Bu yöntemin işe yaraması biraz zaman gerektirir. Vücudumuzun kendisinin aknelerle mücadelesi yeterli olmadığı için tedavi seçeneklerine de başvurmak gerekir.

**** Çuha çiçeği yağı, badem yağı, avokado yağı veya mineral yağ içeren nemlendiriciler ve saç kremleri kullanın. Doğal yağ içerikli bu kremler aynı zamanda gece kullanmak için de uygundur.

**** Güneş kremi kullanın. Dışarı çıkmadan en az 30 dakika önce kullanınız. Cildi koruyacaktır.

**** Kullandığınız krem kış şartlarına göre özel tasarlanmış bir krem olmalıdır. Kuruma ve kaşıntılara karşı yardımcı olur. İhtiyaç halinde kullanın ama alerjik olmadığına da dikkat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

**** Yüzünüz için başka kremler de kullanabilirsiniz. Ancak öncelikle doktorunuza danışınız.

**** Her gece ve her sabah yüzünüzü yumuşak bir sabunla veya sıvı sabunla yıkayınız. Sıvı sabunların aşırı kullanımı da ciltte kurumaya yol açabilir. Sadece kışları değil her zaman için bu tür sabunların gereksiz kullanımı özellikle ellerde kurumaya neden olabilir. Ayrıca yüzünüzü yıkamanız ciltteki lekeleri ve noktaları da azaltacaktır.

**** Çok sıcak su ile banyo yapmayınız. Bu durum cildiniz için iyi değildir. Hem cildin dışarıya hazırlıksız çıkmasına neden olur hem de ciltteki doğal nemin kaybedilmesine sebep olur.

**** Vücudun ve cildin hidrete ve sağlıklı kalması için normalden daha fazla su içmeniz gerekir.

**** Kışın cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz kalması için sıcak ortamlarda vakit geçirmeye çalışın.

**** Dudakların çatlamasını önlemek ve yumuşak tutmak için her gece dudak kremi sürünüz.

**** Mümkün olduğunca vücudunuzu sıcak tutmaya çalışın. Bununla çok sıcak kast edilmemektedir. Rahat edebileceğiniz bir sıcaklık derecesi yeterli olacaktır.

**** Cildi soğuktan ve kurumaktan korumak için yaptığınız değişiklikler hemen sonuç vermeyebilir. Biraz sabırlı olunuz.

Sıvı veya katı sabunları çok fazla kullanmayınız. Aşırı kullanımı ciltte tahriş ve kaşıntıya neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    Peeling ve nemlendirme önemli.Fakat cildimizin güzelliğini korumak için içeriden destek şart.Anti aging cilt bakım tabletleri çok yaygınlaştı.Ben de 6 ay Imedeen kullanmış biri olarak farkı gördüm.Siz de kullanın ve görün.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz Bölgesindeki Tüylere Dikkat
Sağlıklı ve Parlak Saçlar İçin Altı Altın Yöntem
Kulaktaki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
Evde Meyvelerden Cilt Maskesi Yapımı
Bu Tavsiyeler Saç Kırıklarını Azaltıyor
Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.