KIŞ KİLOLARINDAN KURTULMAL İÇİN ÖNERİLER
Özellikle kış aylarında spora bağlı aktivitelerin az tercih edilmesi nedeniyle ortaya çıkan fazla kilolar yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber kişilerde sıkıntıya neden olmaktadır. Bu sıkıntı bir an önce fazla kilolardan kurtulma isteği olarak kendisini göstermektedir. Bu nedenle çeşitli programlara uyan kişiler bazen istenmeyen sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.
Uzmanlara göre sadece zayıflamak hedef olmamalı. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişinin öncelikli hedefi sağlıklı zayıflama olmalıdır. Kişinin bünyesine göre farklılıklar gösterse de uzmanlara göre bir kişinin sağlıklı zayıflama için verebileceği kilo ortalama 1 kilogram kadar olmalıdır. Aksi durumlarda bünyenin zayıflığına da bağlı olarak metabolizmanın işleyişi bozulacak ve ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kışın insanların kilolarından rahatsız olmamaları yazın ise en ufak fazla kilonun bile göze batıyor olması uzmanlara göre birazda psikolojik. Kışın bol giyilen kıyafetlerden dolayı fazla kilolarını önemsemeyen insanlar yazın biraz daha dar veya açık kıyafetleri tercih etmeye başladıklarından fazla kilolarıyla baş başa kalıyorlar. Fazla kilolardan kurtulmak estetik bir görüntüye sahip olunması açısından yararlı olduğu kadar metabolizmanın sorunsuz işlemesi bakımından da son derece önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bayanlarda İdrar Kaçırma
Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?
Yüz İçin Cilt Canlandırma (Yağlı, Hassas, Normal Cilt)
Ev Yapımı Çikolata Yüz Maskesi
Tırnak Mantarı
Akne Nedir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.