KIZLIK ZARI DİKİMİ HİMENOPLASTİ ESTETİĞİ
Kızlık zarının Latince ismi hymendir. Hymen eski yunan mitolojisinde evlilik tanrısının adı olarak geçmektedir. Günümüzde kızlık zarının sağlamlığı ülkemizde olduğu gibi diğer ülkelerde de bekretin simgesi olarak görülmektedir. Kızlık zarının istenmeyen durumlarda yırtılmasının onarımında kişinin psikolojik durumun ve aile yapısının yaşadığı sosyal çevrenin kültürel durumun da önemi vardır. Hymen anatomik yapı olarak vajinanın girişinde bulunan mukoza kalıntısından oluşan zardır. Hymen zarı şekil olarak tiplere ayrılmaktadır. Hymen % 95 oranında annuler ( halka ) şeklindedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hymen yırtılması ilişki dışında bazı durumlarda da meydana gelmektedir. Tekvando gibi uzak doğu sporlarında, jimlastik gibi bacakların çok fazla açıldığında bazı spor türlerinde genital bölge üzerinde meydana gelen yaralanmalarda da kızlık zarı yırtılmalar oluşmaktadır.

Himenoplasti de işlem süresi ortalama 30 dakikadır. Hastanın konforu ve işlem sonrasındaki psikolojik rahatlığı açısından sedasyon anestezisi altında işlemin yapılması ideal bir yöntemdir. Sedasyon anestezisinde hasta anestezi hekimi tarafından uygun ilaçlarla rahatlatılır ve işlem bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. İşlem süresince hiç bir rahatsızlık,ağrı ve acı duymayan hasta aynı gün içinde normal yaşantısına geri dönebilir. Hymenin ilk ilişki sonrası kanamasını üzerindeki kılcal damarlar ve hymenin elastikiyet derecesi sağlar. Onarılması doğru teknikle yapılmış olan hymenler içinde kanama olasılığı orjinal hymenler gibi olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    ben 17 yaşındayım ve hağla hiç adet olmadımmm sizce normal miii ??

    Sağlık

    bunun belirtileri nelerdir ??

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kadınlarda Kısırlık
Meme başı problemleri
Ağrılı Adet
Adet Döneminde Temizlik
Kadınlarda Cinsel İsteksizlik
Meme kanseri tesbiti
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.