KLORELLA (CHLORELLA) TABLET
Chlorella, bir tatlı su yosunudur. Tüm bitkiden ilaç yapmak için kullanılır. 2-8 MİKRON BÜYÜKLÜĞÜNDE KÜREMSİ CANLILARDIR. BÜYÜMEKTE OLANLARINDA PROTEİN, YAŞLANMAYA DOĞRU OLANLARDA İSE KARBONHİDRAT VE YAĞ BİRİKİMİ OLDUĞUNDAN BESİN DEĞERİ VARDIR. Chlorella lif, klorofil, vitaminler ve mineraller için de iyi bir kaynaktır. İnsanlarda sindirimi başlamadan önce Chlorella, hücre duvarı çökmüş yada parçalanmış olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

BUNUN NEDENİ İSE KLORELLANIN HÜCRE ÇEPERİNDE KURŞUN VE CİVA GİBİ AĞIR METALLERİ TUTMA ÖZELİĞİNDE OLAN MADDELER YER ALMAKTADIR. BU SAYEDE VÜCUT İÇİN TOKSİK OLAN BU MADDELERİN DIŞARI BOŞALTILMASI SAĞLANIR. BU BAKIMDAN BESLENME TAKVİYESİ OLARAK KULLANABİLİR, İLAVETEN ÇEŞİTLİ HASTALIKLARDAN DA KORUNABİLİRSİNİZ.

CHLORELLA DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Algue Verte d’Eau Douce, Bulgar Chlorella, Bulgarca Yeşil Alg, Çince Chlorella, Chlorella Yosun, Chlorella pyrenoidosa, Chlorella vulgaris, Chlorelle, Clorela, Tatlısu Yeşil Algler, Tatlısu Deniz Yosunu, Yeşil Alg, Yeşil Algler, Japon Chlorella, Yosun, Yaeyama Chlorella

FAYDALARI NELERDİR?
Kanserden korunma, radyasyon veya kemoterapinin yan etkileri, fibromiyalji, soğuk algınlığı, Crohn hastalığı, ülseratif kolit, ülser, kabızlık, ağız kokusu, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve diğer koşullarda destek verici olara kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

İÇERİK
Yukarıda klorella’nın zengin bileşimine değinmiştik. Yukarıdakilere ilaveten, yapılan araştırmalara göre Chlorella’da bol miktarda doğal beta-karoten’de yer almaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere klorofil deposudur. Klorofil bilindiği gibi tüm yeşil bitkilerde bulunur. Vücudumuzdaki görevi ise kötü kokuya yol açan bakterileri ok ederek sindirim sistemine yardımcı olur. İkinci görevi ise kan yapımını artırıcı rol oynamasıdır. Üçüncüsü ise beden için detoksifiye etkisi yapmasıdır.

GÜVENLİ Mİ?
Chlorella, bir gıda takviyesi olarak kullanan çoğu insan için güvenlidir. En sık görülen yan etkiler, özellikle kullanılan ilk hafta içinde ishal, bulantı, gaz (gaz), dışkıda yeşil renk değişikliği ve mide krampları görülebilir. Klorella astım ve diğer bazı durumlarda tehlikeli solunum sorunları da dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara sebep olmuştur.
Chlorella, cildi güneşe ekstra hassas hale gelmesine neden olabilir. Eğer açık tenliyseniz güneş kremi kullanarak dışarı çıkın. Eğer;

 • Hamile veya emziren
 • İyot duyarlı olanlar
 • Zayıf bir bağışıklık sistemine sahip olanlar
 • Multipl skleroz gibi bir bağışıklık sistemi bozukluğu (MS), lupus (sistemik lupus eritematozus, SLE), romatoid artrit (RA), ya da denilen diğer bağışıklık sistemi “otoimmün hastalıklar” Hastalıklarına sahip iseniz kullanmamanız önerilmektedir.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Immün sistemi (bağışıklık sistemini baskılayıcı) azaltan ilaçlar
Etkileşim Değerlendirmesi:
Orta derecede kombinasyonu olabilir. Dikkatli olun. Doktorunuza danışarak kullanın.
Chlorella bağışıklık sistemini daha etkin hale getirmeye yardımcı olabilir. Bu nedenle Bağışıklık sistemini azaltmak(Bastırmaya) için kullanılan ilaçların etkinliğini azaltabilir.
Bağışıklık sistemini baskılayan bazı ilaçlar, azatioprin (Imuran), basiliksimab (Simulect), siklosporin (Neoral, Sandimmune), daklizumab (Zenapax), muromonab-CD3 (OKT3, Orthoclone OKT3), mikofenolat (CellCept), takrolimus (FK506, Prograf ), sirolimus (Rapamune), prednizon (Deltasone Orasone), kortikosteroidler (glukokortikoidler), ve diğerleri.
Warfarin (Coumadin)
Etkileşim Değerlendirmesi:
Orta derecede kombinasyonu olabilir. Dikkatli olun. Doktorunuza danışarak kullanın.
Chlorella büyük miktarda K vitamini içerir. K vitamini kan pıhtılaşmasına yardımcı olur. Warfarin (Coumadin) de kan pıhtılaşma yavaşlığı için vücut için kullanılır. Bu ikisinin birlikte kullanılması ialcın etkisini düşürebilir. Kanınızı düzenli olarak kontrol ettirin. Warfarin (Coumadin) dozunun değiştirilmesi gerekiyor olabilir.
KLORELLA İÇİN DOZ
Chlorella uygun doz kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda, Chlorella doz için uygun bir aralık belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli dozlarda sağlıklı olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, eczacı veya doktorunuzla iletişim halinde olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  ozgur

  MErhaba,
  Chlorellayı 6 yaşımdaki oğluma çorbasına karıştırarak versem olur mu? Ilık çorba chlorellanın muhteviyatını bozar mı?

  Hüseyin Can

  Ağır metal atılımı ićin günde 10 tane oğluma ićirmemi doktor tavsiye etti. Oğlunun bağışıklığı çok zayıf, zaten doğru durust yemekte yemiyor.. İlaç dozu çok fazla degilmi, bir zararı olurmu?

  Doktorunuz daha iyi bilir. Fakat yine de şüpheleriniz varsa doktorunuza tekrardan danışabilirsiniz. Bu ürün doğal içerikli bir üründür. Genellikle ilaçlar gibi doz aşımı nedeniyle sorunlar oluşturmamaktadırlar.

  Dilek

  Merhaba kızım 4 yaşında doktorumuz günde 1tane yoğurda karıştırıp vermemi istedi alerjik durumu olduğu için yanında da devid 3 içiyoruz bir sorun olur mu zararlı mı bu yaşta ki birine

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
KALSİYUM TABLET-KAPSÜL
NİASİN VE NİASİNAMİD (B3 VİTAMİNİ)
IPRİFLAVON OSTEOPOROZU ÖNLER
VİTAMİN D
Üzüm Çekirdeği Kapsülü
SİTOSTANOL
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.