KOLAJEN TAKVİYELERİNİN YAN ETKİLERİKolajen Takviyelerinin Yan Etkileri

Kollajen deri, kemik, diş, kıkırdak, tendon ve diğer bağ dokusunun yapı taşı olan lifli proteinler familyasında bir proteindir. Kolajen hasarlı kemik ve kıkırdakların iyileşmesi ve tamirine yardımcı olmakla birlikte eklem ve bağ dokusunun direnci, esnekliği ve hareketliliğinin korunmasına yardımcı olur. Kolajen seviyenizi diyet ile tükettiğiniz besinlerden karşılayabilirsiniz ancak takviyeler de kullanmanız durumunda bunun çeşitli yan etkileri olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kanda yüksek kalsiyum

Yüksek kalsiyum düzeyleri ya da hiperkalsemi denilen durum kollajen takviyesi kullanmanın olası bir yan etkisi olarak ortaya çıkabilir. Kollajen tabletleri yüksek miktarlarda kalsiyum içeren köpekbalığı kıkırdağı ve kabuklu deniz ürünlerinden elde edildiği için ek olarak kullanılması önemli ölçüde hastanın kalsiyum seviyelerini yükseltebilir. Kalsiyum düzeyleri için normal değerler 8.5 – 10.2 mg / dl arasındadır ve 10.2mg / dl’ den yüksek olması hiperkalsemi olarak kabul edilir. Vücutta çok fazla kalsiyum kabızlık, kemik ağrısı, yorgunluk, bulantı, kusma ve anormal kalp ritimlerinin olmasına neden olur. Kollajen tabletin kalsiyum takviyeleri ile birlikte alımı durumunda dikkatli olunmalıdır.Kolajen Haplarının Yan Etkileri

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı duyarlılık

Aşırı duyarlılık reaksiyonları da kollajen takviyesi almanın bir yan etkisi olabilir. Bu aşırı hassasiyet bağışıklık sisteminin gıda, ilaç ve besin takviyeleri gibi alerjenlere karşı anormal yanıt vermesinden kaynaklanır. Kabuklu deniz ürünleri çoğu kişide alerjiye neden olabilir. diğer kolajen kaynakları arasında yumurta ve yumurtadan türetilmiş besinler sizi ve özellikle de çocuklarda o besinlere karşı hassas yapabilir. Aşırı hassasiyete karşı önceden bir alerji testi yapılması önerilir.

Ağızda Kötü Tat

Ağızdan alınan bazı kolajen kaynakları ağızda kötü bür tat bırakabilir. Kaynağından kaynaklanan nedenlerden ötürü bir çok kişi istenmeyen tat ve kokuda rahatsızdırlar. Oral kollajen takviyesi ile birlikte meyve suyu içilmesi hoş olmayan bir tadın oluşumunu maskeleyebilir. Portakal, elma, üzüm ve domates gibi asitli meyve suları, kollajen takviyesinin gücünü ve potansiyelini düşürebilir. Bu nedenle bunlardan kaçınılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
BACİLLUS COAGULANS
Badem Sütü Nasıl Yapılır
GLUKOZAMİN HİDROKLORÜR
Manganez Neye İyi Gelir
GUGGUL TABLET KAPSÜL
MAGNEZYUM TABLET KAPSÜL
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.