Kolay Yoldan Kilo Nasıl Verilir?

Zayıflamak bazı kişiler için son derece zor kabul edilse de aslında birkaç ufak noktaya dikkat edildiği taktirde ve bu maddeler yaşam tarzı haline geldikten sonra herhangi bir metabolizmayı etkileyen hastalık olmadığı taktirde oldukça kolaydır. Bu makalemizde kolay kilo verebilmek için dikkat etmeniz gereken noktaları bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Madde 1: Kalsiyum ve D Vitaminini İhmal Etmeyin.

Kalsiyum ve D vitamini kilo vermek için oldukça önemli iki maddedir. Bu sebepten ötürü mutlaka gün içerisinde tüketeceğiniz öğünlerin en az iki tanesinde bu besin öğelerinden zengin yiyecekleri tercih etmeye özen gösterin. Özellikle süt ve süt ürünleri gibi besinler bu maddeler açısından zengin olduğu için tüketilmesinde fayda vardır. Kalsiyum ve D vitamini aslında vücudumuz için bireylerin her döneminde dikkat etmesi gereken maddelerdir. Çocukluk döneminde kemik sağlığını güçlendirmek için dikkat edilmesi gereken bu durum yaşlılıkta ise kemik erimesini engellemek için karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu maddelerin zayıflatma özelliği olduğu içinde kesinlikle beslenme programlarında yer alması önemlidir. Yapılan bir takım araştırmalarda düzenli olarak bu maddeleri barındıran besinleri tüketen kişilerin daha kolay bir şekilde kilo verdiklerini ve verdikleri kiloları daha sonra almadıklarını ortaya çıkarmıştır. Bu yüzden zayıflamak isteyen veya formunu korumak isteyen kişilerin kalsiyum ve D vitaminini ihmal etmemeleri önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Madde 2: Bol Posa İçeren Yiyecekler Tüketin.

Posalı yiyecekler lifli gıdalar gibi kendinizi tok hissetmenize yardımcı olucaktır. Bu yüzden özellikle sürekli yemek yeme ihtiyacı duyan kişilerin gün içerisinde yaklaşık 20 gram posa alması tavsiye edilmektedir. Yiyeceklerle posa miktarını açıklamak gerekirse; bir tane elmada yaklaşık 4 gram, 25 tane kirazda 3 gram, 200 gram ıspanakta 4.4 gram posa bulunmaktadır.

 Madde 3: Vücut İçin Faydalı Olan Yağları Tüketmeyi İhmal Etmeyin.

Diyet yapan kişilerin doğru bildiği yanlışların başında yağ tüketimi gelmektedir. Aslında fındık, balık, ayçiçek yağı ve keten tohumu gibi yağlar Omega 3 ve 6 bakımından zengin oldukları için vücuda faydalıdır. Sağlıklı bir beslenme programında bu yüzden gün içerisinde dört defa bu yağların tüketilmesi önemlidir. Ayrıca bu yağları içeren besinler tokluk hissi yaratıcağından dolayı sık yemek yemenizede engel olup hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olucaktır.

Madde 4: Günlük Su Tüketimine Dikkat Etmek Gerekir.

Su tüketimi sadece kilo vermek isteyen kişiler için değil sağlığına dikkat etmek isteyen kişilerinde önem vermesi gereken bir konudur. Su vücudumuza üç farklı açıdan yarar sağlamaktadır. Bunlardan birincisi; tükettiğimiz besinlerin rahat bir şekilde sindirilmesini sağlar. İkincisi; eklem hareketlerini rahatlattığından zayıflamayı hızlandırır. Üçüncü olarak ise vücutta eğer oluşmuş ise ödemi atarak toplam vücut kütlesinin azalmasına yardımcı olur. Suyun tüm bu faydalarından yararlanmak için gün içerisinde en az iki litre tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Madde 5: Yeşil Çay Tüketmeye Özen Gösterin.

Yeşil çay adeta bölgesel zayıflamaya çalışan bayanların kurtarıcısıdır. Yapılan araştırmalar neticesinde özellikle karın bölgesinde depolanmış yağların yakılmasını kolaylaştıran kateşin isimli antioksidan özelliğe sahip olan maddenin yeşil çayda çok zengin bir şekilde bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunun dışında yeşil çayın kişinin metabolizma hızını da maksimum seviyeye çıkardığı bilinmektedir. Gün içerisinde tavsiye edilen tüketim seviyesi ise iki veya üç fincandır. Eğer yüksek tansiyon veya herhangi bir mide rahatsızlığınız bulunmuyorsa hazırlamış olduğunuz çayın içerisine birkaç damla limon suyu sıkarak kateşin maddesinin etkisini üst seviyeye çıkarabilir ve bu sayede daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Gültepe

    Merhaba! Ben Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji bölümününün hastasıyım. Bende hormon tembelliği var. O bakımdan dolayı bana kortizon ilacı veriyorlar. Ben nasıl zayıflayabilirim.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
1 haftada 10 kilo verdiren diyet
Genç kızlar için diyet listesi
LAKTOZSUZ diyet listesi
Yaz Mevsiminde Beslenme
Yüksek Ürik Asit İçeren Gıdalar
Acil kilo verme diyeti
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.