KOLTUK ALTI TERLEMESİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?Koltukaltı terlemeleri için deodorantlar ve antipespiranlar gibi bir takım ürünler bulunmaktadır. Ancak bu ürünler çok şiddetli terleme vakalarında maalesef yetersiz kalmakta ve sağlıksızdırlar. Bu kişilerin yaşam standartları çok kötü etkilenmekte olduğundan, bu tip kişilerin tedavisinde yeni bir takım yöntemler geliştirilmiştir. Bunlar arasında en iyi bilinenleri iyontoforez, botoks yöntemi ve cerrahi tedavilerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Botoks, ter bezleri ile sinirler arasındaki iletişimi bozduğundan ter bezinden ter salgılanmasını azaltarak etki eder. Küçük iğneler yardımıyla her iki koltukaltına deri içerisine ilacın enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Etkisi ortalama iki ila on iki ay sürer.

Uygulayan kişilerin yalnızca %5 gibi bir bölümünde uygulamanın etkisiz olma şansı bulunmaktadır. Uygulamadan birkaç gün sonra etki başlar, ter ya tamamen kesilir ya da oldukça azalır. Botoksun çok ciddi bir yan etkisi yoktur. Uygulama sadece yapılan bölgeye etkili olduğundan, başka yerlerde refleks terlemeleri gibi yan etkileri oluşmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

İyontoperez, ter bezlerine elektrik akımı gönderilerek terlemenin durdurulması şeklinde bir yöntemdir. Evde uygulanabilir. Bu tedaviye yönelik bir takım ev cihazları vardır. Ortalama haftada üç dört kere uygulama gerekir ve oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak kullanımı biraz zor olduğu için sıklıkla uygulamak gerekir.

Cerrahi yöntemler çok şiddetli vakalarda uygulanacak bir yöntemdir. Genel anestezi altında uygulanır. Koltukaltına giden sinirler klemplenir ve her iki koltukaltına kameralı proplarla girilir ve kripsleme yapılır. Bu cerrahi yöntem her türlü terlemede uygulanacak basit bir yöntem olmadığından öncelikle diğer yöntemlere cevap vermeyen kişilerde kullanılır. Operasyon göğüs cerrahları tarafından uygulanır. Refleks terleme gibi bir yan etkiside olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dirsek Ağrısı
Gözlerde Sulanma
Kafanızda Sivilce Mi Var?
Sıtma (malarya) Belirtileri ve Nedenleri
Kalp Hastalarının Yaptığı 8 Hata
Yüzde Kramp Neden Olur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.