KONJUGE LİNOLEİK ASİT
Konjuge linoleik asit (CLA), linoleik asit yağ asitlerinin kimyasalların bir grubu anlamına gelmektedir. Süt ürünleri ve sığır eti en önemli besin kaynaklarıdır.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Asit Linoléique Conjugué, asit Linoléique Conjugué Cis-9, trans-11, asit Linoléique Conjugué trans-10, cis-12, Acido Linoleico Conjugado, ALC, Cis-9, trans-11 Konjuge Linoleik Asit, CLA, CLA-Serbest Yağ Asidi CLA-triaçilgliserol, LA, Linoleik Asit, Trans-10, cis-12 Konjuge Linoleik Asit.

Sponsorlu Bağlantılar

ETKİLERİ NELERDİR?
Kolon ve rektum kanseri: Bazı araştırmalar, konjuge linoleik asit bakımından yüksek bir diyet, kadınlarda kolon ve rektum kanseri riskini azaltabileceğini ileri sürmektedir.
Obezite: Konjuge linoleik asit vücuttaki yağı azaltmaya yardımcı olabilir, ama toplam vücut ağırlığını azaltmaz.

Bunların dışında özellikle de vücut geliştirme sporcuları tarafından kullanılan bir takviyedir. Kanser ve kolesterol seviyesinin düşürülmesinde de önemli rol oynar.

NASIL ETKİ EDER?
Konjuge linoleik asit, vücut yağ kaynaklarını azaltmak ve bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olmaktadır.

GÜVENLİ Mİ?
Konjuge linoleik asit, gıdalarda bulunan miktarlarda kullanıldığında güvenlidir. Önerilen tıbbi miktarlarda kullanılmasında da sakınca yoktur. Mide rahatsızlığı, ishal, bulantı ve yorgunluk gibi yan etkilere neden olabilir. Eğer;

Sponsorlu Bağlantılar

  • Hamile veya emziren
  • Şeker hastası
  • Metabolik sendrom olarak adlandırılan bir durum varsa bu ürünü kullanılması önerilmemektedir.

DOZAJ İLE İLGİLİ HUSUSLAR
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:

Ağızdan:
Obez hastalarda vücut yağ azaltılması için: Gün başına 1,8-7 gramlık bir doz kullanıldı. Ancak, günlük ortalama 3.4 gram daha fazla dozlarda herhangi bir ek yarar sağladığı görünmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
KETEN TOHUMU TABLETİ
VİTAMİN E
KONJUGE LİNOLEİK ASİT
Vitamin B12
AZGIN KEÇİ OTU (EPİMEDİUM)
Somon Balığı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.