KÖPEK BALIĞI KIKIRDAĞI
Köpek balığı kıkırdağı, son zamanlarda gündeme düşen bir üründür. Gerek besin besin olarak gerekse de besin takviyesi olarak günden güne haklı olarak popülerliğini artıracak gibi gözüküyor. Nedeni ise en uzun ömürlü hayvanlardan birinin köpekbalığı oluşudur. Bu sebeple “neden bu hayvanın uzun yaşadığı” konusunda bu hayvan üzerinde bir araştırma yapılmış ve bunun nedeninin tümör gelişmeyen birkaç hayvandan birisi olduğu tespit edilmiştir. Bu ilginç durum sonucunda bilim adamları “Neden tümör gelişmediği” nin üzerinde yoğunlaşmışlardır. Çıkan sonuç ise köpekbalığı kıkırdağında bulunan bazı maddelerin “tümör” oluşumunu ve yayılmasını engellemesi idi.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL ETKİ EDER?
Bir tümörün büyüme süreci anjiyogenez olarak bilinir. Vücudumuz tümörleri besin ve oksijen taşıyarak besleyen yeni kan damarları yapar. Yani bir yerde ister istemez beden, tümör hücrelerinin beslenmesine katkıda bulunur. Mantık olarak tümör hücrelerine kan akımı kaldırılırsa tümörler gelişmeyecek ve ölecektir. İşte tam bu nokta köpekbalığı kıkırdağının görev alanına girer. Köpek balığı kıkırdağı yeni kan damarlarının gelişimini sağlayan damarların oluşumunu engelleyerek tümörlerin öldürülmesini sağlar.

KULLANIMI VE ÖZELLİKLERİ
Köpekbalığı kıkırdağı, sahip olduğu bol miktardaki protein, kalsiyum, sodyum, fosfor ile vücudumuzun emniyet üssü olan bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etken rol oynar. Doktorun tavsiyesine göre kullanılabilen köpekbalığı kıkırdağı, yetişkinler için 2–6 adet arası,  tercihen yemeklerden önce alınması tavsiye edilir. Hamile kadınların ve 12 yaş altındaki çocukların doktor kontrolünde kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?

  • Tümör gelişmesinde gerekli olan yeni kılcal kan damarı büyümesini önleyici etki (antiangiogenesis) göstermektedir. Kısacası tümör hücrelerinin gelişmesi ve çoğalması engellenmektedir.
  • Kemoterapi sırasında ve sonrasında koruyucu olarak kullanılabilmektedir.
  • Yapısındaki kondroitin sülfat ve glukozamin ile eklem iltihabında pozitif etkiler göstermektedir.
  • Köpek balığı kıkırdağı, sporcular için ideal bir beslenme desteğidir.
  • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
  • Egzama-Mayasıl ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarında  faydalıdır.
  • Glokom hastalığı (göz tansiyonu) için destekleyici tedavi sağlar.
  • Osteoporozda (kemik erimesi) önleyici etkiye sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
PİRÜVAT
B vitamini, Çeşitleri ve Bulunduğu Besinler
KUTSAL FESLEĞEN (HOLY BASİL)
Astaksantin Nedir? Neye İyi Gelir?
IDEBENONE
B12 Vitamini Yetersizliği
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.