KOYU HALKALAR NASIL KAPATILIRKoyu Halkalar Nasıl Kapatılır

Gözlerinizin etrafında sürekli koyu halkalar olmasından mı şikâyetçisiniz? Aşağıda verilen birkaç basit adımda, koyu halkaları kolayca azaltabilirsiniz.

ATILACAK ADIMLAR

1**** Yüzünüzü yıkamak için yumuşak bir temizleyici kullanınız. En son soğuk su ile yıkayınız. Soğuk su ile yıkamanız, yüz bölgesine kan akışını azaltarak şişlik oluşma ihtimalini düşürür.

Sponsorlu Bağlantılar

2**** Özellikle göz çevresi olmak üzere tüm yüzünüzü nemlendiriniz ancak dikkatli olunuz. Göz çevresindeki cilt hassas olduğu için fazla baskılı şekilde ovmayınız. Kırışıklıklara sebebiyet verebilirsiniz.

3**** Kendiniz için iyi bir kapatıcı tercih ediniz. Doğal cilt renginizden daha açık bir renk seçiniz.

  • İki tür kapatıcı vardır: Çubuklu olan ve tüp şeklinde olan. Çubuk şeklinde olan kapatıcı tüp şeklinde olana göre daha opak olma eğilimi gösterir ve biraz daha kuru olur. Bu nedenle fazladan bir nemlendirici de kullanmanız gerekir ki göz çevresindeki kırışıklıkları daha belirgin hale getirmesin.
  • Sarı veya şeftali renkli bir kapatıcı seçimi gözaltlarındaki mavi tonlara karşı yardımcı olabilir.

Mor Halkalar Nasıl Gizlenir4**** Fondöten uyguladıktan sonra kapatıcı uygulayınız. Eğer fondöteni kapatıcının üstüne uygularsanız, işlem sırasında kapatıcının kalkmasına neden olur. Ayrıca uygulamadan sonra daha fazla kapatıcıya ihtiyaç duyarsınız. Kapatıcıyı uygulamak için bir fırça veya parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Ancak cildinize nazik davranmanız gerektiğini unutmayın. Eğer parmaklarınızı kullanıyorsanız, daha yüzük parmağınıza biraz kapatıcı alınız. Daha az basınçla cildinize uyum sağlayana kadar göz altlarına hafifçe sürünüz.

Sponsorlu Bağlantılar

5**** Göz altlarına kapatıcıyı toz ile birlikte uygulayın. Tozu alıp nazikçe gözlerinizin altına hafifçe bastırın. Bu işlem, biraz daha fazla kaplama sağlayacak ve kapatıcının gün boyunca özelliğini korumasına yardımcı olacaktır.

6**** Gözlerinizin daha uyanık ve daha neşeli bir görünüm kazanması için biraz parlak bej veya göz farı uygulayın. Kazanılan parlaklık aynı zamanda bakan kişilerin dikkatini gözaltlarından başka yere çeker. Beyaz göz kalemi ile de gölgeleme yapabilirsiniz.

İPUÇLARINI ÖNEMSEYİN!!!!

  • Kapatıcı uygularken ovmayınız.
  • Dudaklarınıza parlak veya koyu renkli bir ruj sürmeniz dikkatleri gözaltlarından başka yere çekmiş olur.
  • D vitamini içeren göz nemlendiricileri de çok faydalıdır.

UYARILARA DİKKAT !!!

  1. Nemlendirici veya kapatıcıların gözlerinize kaçmaması için dikkatli şekilde uygulayın.
  2. Yalnızca göz çevresi için üretilmiş olan nemlendiricileri özellikle kullanmaya çalışın. Çünkü diğerleri göz çevresindeki hassas cildi tahriş edebilir.
  3. Koyu halkaları kapatmak için ihtiyacınız olacak şeyler bir ayna, bir kapatıcı ve bir naylon fırçadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Eldeki Soğan Kokusundan Kurtulmak için
Yüz Kremi Nasıl Uygulanır
Gripten Nasıl Kurtulurum Ne İyi Gelir
Güneş Kremi Nasıl Uygulanır
Beyaz Kafalı-Uçlu Sivilceler Nasıl Geçer
Haşlanmış Yumurtayı Kolayca Soymak İçin
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.