KOZMETİK ÜRÜNLER KİRPİKLERE ZARAR VERİYOR
Kirpikler ilgi odağı olmak isteyen bayanlar için önemli olan parçalarıdır. Çoğu bayan özellikle de kısa kirpiklere sahip olanlar için kirpikler için kozmetik ürünler kullanmak neredeyse kaçınılmaz durumda. Buna karşılık acaba, kozmetik ürünler o kadar da masum mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Her şeyden önce hangi makyaj olursa olsun temizlenmeden yatağa girilmemelidir. Söz konusu olan organımız göz ise ve kirpikler de göz bağlı yapılarsa, buna paralel olarak göz sağlığının sağlanması açısından kirpik temizliğine riayet edilmelidir.

Kozmetik ürünler vücut yabancı hükmündeki malzemelerdir. Vücut için yabacı olan maddeler vücutta kaldıkları sürece reddedilerek dışarı atılmaya çalışılırlar. Fakat, bu durumda ısrarcı tutum takınılması çerçevesinde çeşitli göz hastalıkları peyda edecektir. Bunların en başında ise kirpik dibindeki yağ bezelerinin tıkanmasına bağlı olarak arpacık ya da it dirseği yada bilimsel tabiri ile Hordoleum, kirpik dibi iltihabı adı verilen Blefarit yada kirpik dökülmesi hastalıklarına davetiye çıkarılmış olur. bu koşullar hiç şüphesiz göz ağrısına yada göz kanlanmasına neden olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Kirli eller ile gözlerin ovuşturulması ya da kozmetik ürünlerle yapılan her bakım mekanik bir travmadır. Bilhassa rimel kullanımının her uygulaması kirpiklere ekstra travma demektir. Bu nedenle birinci olarak üründen önce uygulama teknikleri konusunda özen gösterilmesi gerekir. Kirpiklere çok nazik davranılmalı onları yumuşak hareketlerle boyanmalıdır. Kullanılan rimelin kalitesi çok önemlidir. Kalitesiz rimeller ekonomik olabilir, lakin kirpiklerinize verdiği zararları telafi edebilmek bir hayli zamanınızı alabilir.

Nemlendirici rimeller kullanmak çok önemlidir. Özellikle bilinen marka rimeller kullanılmalıdır. Refil denilen tekrar doldurulabilen rimeller bulunmaktadır. Bu tip doldurulan rimeller makyaj uzmanı tarafından tavsiye edilmiyor. Çünkü rimellerin belli bir ömrü vardır. Bu kullanım süresi dolduktan sonra rimeller yavaş yavaş kurumaya başlar. Rimeliniz sizi kesinlikle üzmemeli aksine mutlu etmeli. Çünkü rimelinizin bu davranışı size kendi kullanım süresinin bittiğini ifade etmektedir. Bu da kirpiklerinizin sağlığı açısından iyi bir durumdur.

KOZMETİK Mİ DOĞAL ÜRÜNLER Mİ?
Tüm bedenin sağlık ve şifası açısından doğal ürünler tercih edilmelidir. Bu konuda özellikle uzmanlaşmış firmalar çeşitli bitkilerden çeşitli doğal yağlar elde etmektedirler. Hatta bu şifalı bitkiler ve yağları ile ilgili üniversitede kürsüler dahi kurulmuştur.

Kirpik bakımında bitkisel ürünlerin tercih edilmesi gibi kozmetik ürünlerinde tercih edilmesi normaldir. TSE belgeli bitkisel yağlar içeren ürünleri rahatlıkla kullanabiliriz.Zeytinyağı, badem yağı, kakao yağıları bunun yanı sıra raflarda bulunan kozmetik ürünleri de bulunmaktadır. Bunlar serum ve krem şeklinde satılmaktadır. Bu ürünler belli bilinen marka ürünleri ise, yurt dışından geliyorsa CEE belgeleri varsa rahatlıkla kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sivilce Tedavisi
Kulak Kıllarından Nasıl Kurtulabilirim
Organik Estetik
Boyun Sarkması Nasıl Giderilir
Burun Estetik Girişimleri ve Yakup Avşar
Şeytan Tırnağı Nasıl Alınır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.