KRİLL YAĞI NEDİR NEYE İYİ GELİRkril yağı nedir neye iyi gelir

Krill yağı iyi bilinmemekle birlikte sağlıkla yüklü bir yağdır. Öncelikle kril nedir? Krill karides benzeri küçük eklembacaklılar şubesi ve kabuklular alt şubesinde yer alan omurgasız bir hayvandır.

Yaklaşık 1-2 cm büyüklüğünde ve soğuk sularda yaşayan hayvan birçok diğer hayvanın besin maddesi olmasının yanı sıra hem akvaryumlar için yem hem de insan tüketimi için avlanmaktadırlar.  

Sponsorlu Bağlantılar

Krill yağı krill canlısından elde edilen bir besin takviyesidir. Birçok bilimsel çalışmaya önderlik eden canlının popülaritesi gittikçe artmaktadır. İşte krill yağı ve sağladığı yararları şunlardır:

#### Omega-3 yağ Asitleri

Krill yağı birçok yiyecekte bulunamayacak kadar omega-3 yağ asitlerinin büyük bir kaynağıdır. Krill’deki omega-3 yağ asitleri diğer balık yağı takviyelerindeki omega-3’ten çok daha fazla biyolojik olarak var olduğu tespit edilmiştir.

Omega-3 Yağ Asitlerinin Yararları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

#### Kolesterol Dostu

Kanadalı birisinin yaptığı çalışmada krill yağı HDL (iyi) kolesterolü yükseltme ve LDL (kötü) kolesterol düzeylerinü düşürücü etki göstermede balık yağından daha iyi etki gösterdiğini saptamışlardır. Balık yağından farklı olarak krill yağı trigliserid düzeylerini de düşürdüğü belirlenmiştir.

kril yağının faydaları#### Beyin Sağlığını Koruyor

Düzenli bir şekilde alındığında bir diğer faydası da beyin ve retina sağlığı üzerinedir. Krill yağında bulunan DHA (dokosaheksaenoik asit) ve EPA beyini oluşturan en önemli yapı elemanlarıdır.

#### Depresyon Tedavisi İçin Birebir

Krill yağındaki DHA’lar depresyonun önlenmesi ve tedavisinde önemli bir bileşiktir. Ek olarak sağlıklı bir ruh halini korumak ve depresyon riskini azaltabilme açısından da önemlidir.

#### Anti-İnflamatuar Özellikleri Bulunuyor

Krill’deki omega-3 yağ asitleri, doğal anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Vücuttaki inflamasyonu azaltarak romatoid artrit , PMS belirtileri ve kalp hastalığı riskini azaltır.

Trigliserid Nedir? Nasıl Düşürülür?

kril yağı ne işe yarar#### Hızlı Emilim Özelliği

Balık yağının aksine krill yağında geğirme esnasında yada koku olarak balıksı tat içermemektedir. Fakat aynısı ve hatta daha fazlası olarak da faydaları bulunmaktadır. Krill yağı vücuda hızla emilir, diğer balık yağlarından daha güçlüdür ve aynı zamanda da balık yağında daha iyi antioksidanları yüksek oranda içermektedir.

#### Cilt Koruma Uzmanı

Krill yağındaki Astaxanthin denilen bir UV ışınlarına karşı cildi korur. Bu nedenle, krill yağı cilt kanseri ve UV ışınlarına yüksek düzeyde maruziyet ile ilişkili diğer sorunların oluşumunun azaltılmasına yardımcı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
VİTAMİN E
INULİN
Köpek Balığı Kıkırdağı
Vitamin B6
Bıldırcın Yumurtası
BACİLLUS COAGULANS
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.