KUDRET NARI KAPSÜLÜ
Kudret narı kapsülü adından da anlaşılacağı üzere, insan üzerinde adeta doping etkisi yapan şifalı bitkilerin sultanlarındandır. Latince adı Momordica charantia adı verilen bitkinin kullanılması ile kudret narı kapsülleri elde edilir. Kudret narı bazı yörelerde Balsam elması, Balsam armudu, Afrika hıyarı, Acı Kabak, Acı Kavun olarak da bilinmektedir. Kudret narının meyve ve yaprakları, mineral ve vitaminler bakımından zengindir. Özellikle demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri bakımından zengin içeriğe sahiptir. Son yıllarda önemi artan kapsüller kişi için olağanüstü gıda destekleyicileridir. Kudret narı kapsülleri kullanımda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Gebelerin ve 12 yaşından küçük olan çocukların bir doktor kontrolünde kullanmalarında yarar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?

 • İyi bir öksürük kesici ve ateş düşürücüdür.
 • Bağırsak boşaltıcı ve bağırsak kurtlarına karşı düşürücü etkiye sahiptir.
 • Kadınlarda kısırlığın giderilmesinde kullanılmaktadır.
 • Karaciğer bozukluklarına destek vermek amacı ile kullanılır.
 • Tümörler, yaralarda, romatizmada, sıtmada, adet problemlerinde, diyabette, kolikde, ateşli durumlarda ve bağırsak kurtlarına karşı kullanılmaktadır.
 • Kadın ve erkekte cinsel gücü artırıcı özelliği bulunmaktadır.
 • Kudret narı kapsülü, egzama ve uyuz gibi deri hastalıklarında fayda sağladığı da bir gerçektir.
 • Çin’ de iştah açıcı, mide-bağırsak iltihaplarında ve meme kanserine karşı kullanılmaktadır.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir.  Yanı sıra kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu tespit edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  kudret narı

  Kudret narı mideye iyi gelir evet bunun kapsül olarak bitkisel formülü bozulmadan içerisine kimyasal atılmadan hap şeklinde preslenmiş şeklide var normalde kudret narı acı olduğundan pek yenmiyor ama dediğim gibi hap şeklinde kapsül hali ile kullanılabilir kullanımı daha rahattır. Naturpystore diye bir site var orda görmüştüm 30 liramı öyle bişeydi

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çörek Otu Faydaları
Brokoli Faydaları ve Brokoli Kullanımı
Zencefilin Faydaları
Bayır Turpu Neye İyi Gelir
Akciğer Enfeksiyonu
Yaban Mersini
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.