KULAK KILLARINDAN NASIL KURTULABİLİRİMKulak Kıllarından Nasıl Kurtulabilirim

Erkeklerin kişisel bakımları içinde kulak kıllarından kurtulmak da önemli bir yere sahiptir. Bunun için bazı basit adımlar vardır:

Kesme: İlk yaklaşım kılların kesilmesidir. Bu yöntemde çok dikkatli olunması önemlidir. Narin kesim için tasarlanmış bir makas ile kulağınızdan dışarı çıkmış olan kılları kesiniz. Kendinize zarar vermemeye dikkat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Tıraş etmek: Saçlarınızı keserken kulak kıllarını da tıraş edebilirsiniz. Uzun saçlar kesildikten sonra kulak kıllarının kalması daha çok göze batacak ve daha kötü görünecektir. Bir tıraş bıçağı ile de dikkatli şekilde tıraş edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon: Lazer epilasyon ise başvurulacak bir sonraki seçenektir. Epilasyon işlemi uzmanları tarafından özel salonlarda yapılmaktadır. Kullanılan lazer ışınları, koyu saç foliküllerini tahrip ederek cildin tüysüz olmasını sağlar. Lazer tedavisi kesin şekilde kıllardan kurtulmanızı garanti etmez, daha ince ve daha açık renkte tüylenmeler yine görülebilir. Güvenilir bir yerde lazer yaptırmak ta diğer önemli bir husustur.

Kulak Kılları Nasıl GiderilirElektrikli Makine: Saç tıraşında kullanılan çoğu makine ile kulak kıllarını da kesebilirsiniz. Hatta bazı tıraş makine setlerinin içinde özel olarak kulak kıllarının alınmasını sağlayan başlıklar da mevcuttur. Bu tür cihazları mağazalarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Tıraş olurken başlığın kulak zarına fazla yaklaşmamasına özen gösteriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüy Dökücü Kremler: Diğerlerine göre daha zahmetsiz ve daha rahat olan bir yöntemdir bu. Bu tür tüy dökücü kremlerin içinde bulunan kimyasallar sayesinde kılların yanmasını sağlar. Bir süre sonra kıllar yeniden çıkar. Kremleri sivilce, siğil, yara ve yara izlerine sürmemeye özen gösterin. Ayrıca bu tür kremleri gerekli yere uygulamadan önce bileğinizde falan test edin.

Eğer herhangi bir reaksiyon gerçekleşmezse güvenle kullanabilirsiniz. Krem ve saç foliküllerini ortadan kaldırmak için sıcak havlu ile silin. Tüy dökücü kremi kulak tüylerine sürdükten sonra ürün üzerinde önerilen bekleme süresi kadar bekleyin. Daha sonra nemli bir havlu veya bez parçası ile krem ve tüyleri temizleyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lazer Epilasyon Nedir?
Dudak Yaralarına Ne İyi Gelir?
Yüz Ameliyatı
Üç Nesil Estetik Cerrahi
Göz ve Alın Şekillendirmek
Saç Ektirme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.