KULAKTAKİ SİYAH NOKTALAR NASIL GİDERİLİR?

Yazımızda kulaktaki siyah noktalar, kulak içindeki siyah noktaların nasıl temizleneceği, nasıl geçeceği ve nasıl giderilebileceği konusunda çözümler sunulmaktadır.

Siyah noktalar bilindiği gibi bir akne türüdür. Bu tür oluşumlar gözenekler içinde plak, sarımsı yada siyah şişmeler şeklinde kendini belli eder ve çoğu durumda cildin çok fazla yağlı olmasından kaynaklanır. Her ne kadar bu siyah noktalar çene ve burun etrafında kümelenseler de bazen, kulak gibi vücudun diğer bölgelerinde de ortaya çıkabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Kulaktaki cilt örtüsü vücudun diğer bölgelerindeki cilde göre hem daha ince hem de daha gergindir. Bu nedenle burada oluşan akneler genellikle ağrılı olmaktadır. Bu bölgedeki aknelerin uygun olmayan şekilde tedavi edilmesi ilgili bölgede skar adı verilen yara izlerine neden olabilir ve kulağınızdaki siyah noktalar kolay kolay giderilmez. Bu çerçevede kulaktaki siyah noktaların çok dikkatli bir şekilde kaldırılması yada çıkarılması gerekmektedir.

NASIL GİDEREBİLİRİM?

Kulaktaki siyah noktaların giderilmesinden önce, oluşmasına engel olmak daha kolaydır. Banyoda kulak temizliğinin ve bakımının iyi yapılması ve banyo sonrası kurulama işlemi sayesinde önemli oranda bunu önleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğal Meyve Asitleri İle Cildinizi Şımartın

1- Kulağınızdaki siyah noktaları çıkarmaya başlamadan önce eler yumuşak bir sabun ve ılık su ile yıkanmalıdır. Bu kulağınızdaki enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önleyecektir.

2- Siyah nokta yada noktalar üzerindeki ölü deriyi uzaklaştırmak ve siyah noktaları meydana çıkarmak için etkilenen alanı çok nazikçe peeling maddesi kullanarak soyma yapınız. Ardından cildi yıkayın ve nazikçe kurulayın. Peeling işlemi için, glikolik asit içeren doğal olan limon yada portakal suyu deneyebilirsiniz.

Glikolik Asit Nedir? Ne İşe Yarar?

3- Diğer yöntem ise sıcak su yöntemidir. Sıcak su kullanarak çok sayıda siyah noktayı giderebilirsiniz. Alternatif olarak 5 dakika kadar sıcak su buharına kulağınızdaki siyah noktaları tutabilir ve gözeneklerin genişlemelerini ve açılmalarını sağlayabilirsiniz. Daha sonra yumuşak bir bez yada pamuk yardımı ile ağrısız ve büyük olasılıkla da yara izi oluşmadan giderebilirsiniz. Bu işlemi bir banyo sonrası da deneyebilirsiniz.

Yüz İçin Doğal Peeling Hazırlama

4- Hem peeling ve hem de buhar yada sıcak su yöntemi ile giderilmeyen olgularda, siyah noktaları çok nazik bir şekilde sıkıştırabilirsiniz. Bu iş için tırnaklarınızı kullanmamalısınız. Bu durum kulak cildinize daha fazla zarar verebilir. Bunun yerine, ortası siyah noktaları kapsayacak kadar geniş, yuvarlak bir ince boru şeklinde ve steril bir araç yada steril cımbız yada pens türü birşeyden yardım alabilirsiniz. Cildinizdeki gözenekler açıldıktan sonra siyah noktaları kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Eğer hafif sıkıştırmakla siyah noktaları çıkaramıyorsanız, daha fazla güç uygulayarak deneme yapmamalısınız. Alternatif olarak, eczanelerden alabileceğiniz siyah noktaların giderilmesi amacı ile üretilmiş bantlar yada aparatlar bulunmaktadır. Bunları da deneyebilirsiniz. Eğer bunu tercih ederseniz çok titiz çalışmalısınız çünkü yara izi kalmasına neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüzünüzdeki Siyah Noktaları Yok Edin
Göğüs Üzerinde Kahverengi Leke
Ciltteki Çizgiler Nasıl Geçer
Hindistan Cevizi Yağı İle Vücut Nemlendirme
Cilt Güzelliği İçin Parlak Fikirler
Kırışıklık Gidermek İçin Savaşan Besinler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.