KURDEŞENE NE İYİ GELİR?Kurdeşene Ne İyi Gelir

**** Bildiğiniz kurdeşen tetikleyicisi besinler tüketmekten kaçının. Eğer cildiye uzmanı veya allerjist cildinizdeki tahrişin gıda alerjisinden kaynaklandığını belirtirse, bu tür yiyeceklerden kaçınmanız gerekecektir.

Herhangi bir besin alerjik reaksiyonu tetikleyebilir, ancak yaygın olarak görülen tetikleyici besinler arasında fındık, yumurta, buğday, kabuklu deniz ürünleri ve süt ürünleri yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Reaksiyon yaşamak için zehirli sarmaşık yemeye gerek yok. Elinizi bu bitkiye sürüp daha sonra yüzünüze dokundurmanız cildinizde orta ve şiddetli tahriş gelişmesi için yeterlidir.
  • Özellikle dışarıda herhangi bir restoran veya başak yerde yemek yerken, tetikleyici içeriğe sahip bir yemeği sipariş etmeden önce yemeğin içeriği hakkında bilgi edinmeye çalışın.

**** Bir böcek tarafından ısırılmadığınızdan emin olun. Çeşitli böcekler sokmaları da zehirden dolayı ciddi cilt reaksiyonlarına yol açabilir. Özellikle arılar, eşekarısı, örümcekler, akrepler, yangın karıncaları ve sivrisinekler bu tür reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca kullandığınız yastık ve yatağın da böcekler tarafından enfekte edilmiş olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurun.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Baş bölgesinde yayılan bitler de yüzünüzde tahrişe neden olabilir.

Kurdeşenle Nasıl Başa Çıkılır**** Çamaşırlar için kullandığınız deterjanların “hipoalerjenik” etiketli olmasına dikkat ediniz. Çamaşır suyu ve çözücülerde kullanılan kimyasallar “kontakt dermatit” gibi ciddi deri döküntülerine neden olabilir. Eğer yüzünüzde gece boyunca şiddetli yüz tahrişi gelişirse muhtemelen yastıktan kaynaklanıyordur. Bu nedenle yastık ve örtüleri içinde tahriş edici kimyasalların olmadığı ürünler ile yeniden yıkayınız.

  • Yatak örtüleri ve elbiseleri karbonatlı su ile yıkamak güvenli ve ucuzdur. Ayrıca ciltte tahrişe de neden olmaz.
  • Tahriş edici kimyasallar aynı zamanda kozmetik ürünlerinde (sodyum lauril sülfat ve paraben gibi) şampuanlarda ve saç boyalarında da bulunmaktadır.

**** Yüzünüze ilaçlı kremler uygulayın. Eğer yüzünüzdeki döküntüler bir alerjik reaksiyondan kaynaklanıyorsa, oluşan iltihabı ve ağrıyı azaltmak için hidrokortizon kremler kullanabilirsiniz. Ya da ortaya çıkan kaşıntı ve tahrişi rahatlatmak için kalamin, E vitamini ve yulaf ezmesi gibi doğal seçeneklere de başvurabilirsiniz. Döküntüleri ve kuru cildi yatıştırmaya yardımcı diğer bileşenler ise laktik asit, üre, hiyalüronik asit, dimetikon, gliserin, lanolin, mineral yağ ve vazelin şeklinde sıralanabilir.

  • Zehirli sarmaşık veya böcek sokması nedeniyle ortaya çıkan cilt döküntülerini yatıştırmanın en kolay, en hızlı ve en ekonomik yollarından birisi de soğuk kompres uygulamaktır. Bir havlu ya da bez parçasının içine buz parçaları koymak suretiyle yapabilirsiniz.
  • Yüzdeki alerjik reaksiyona bağlı inflamasyon ve şişlikleri antihistaminik ilaçlar alarak azaltabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dirseğim Çıktı Ne Yapmalıyım?
Etkili Cilt Nemlendirme Nasıl Olmalıdır
Yiyerek Zayıflamak İstiyorum
Diyet Değişikliği İle Jet Lag Nasıl Engellenir
Ele Kramp Girmesi
Çocuklarda Atopik Dermatit (Alerjik Egzama)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.