DOĞAL YAĞLAR İLE SOYULAN CİLTLERE BAKIM

Cilt soyulma problemi kuru cilde sahip olan kimselerde görülür kuru ciltler hem erken yaşlanmaya, parlaklığını kaybetmeye ve kırışıklıklara karşı daha meyillidir.  Cildin çok yağlı yada çok kuru olması kişiyi huzursuz eden birçok soruna yol açar. Bu noktada, cildin ne çok yağlı ne de çok kuru olmasının sağlanması için sağlıklı olarak hangi yolların var olabileceği çoğu kimsenin düşündüğü kavramlar arasında yer alır.

Sponsorlu Bağlantılar

Piyasada cilt sorunları için bir çok krem ve türevleri bulunmaktadır, hatta o kadar çok kişi “Hangisini kullansam daha iyi?” sorusunun cevabından cilde bakım yapmamayı dahi tercih edebilmektedir. Yazımızda size farklı ve daha doğal bir önerimiz var. Doğal yağlar ile cilt bakımı…hem hızlı, hem etkili sonuçlar verebilen ve hem de kozmetik tabanlı kremlere göre ekonomik.

YÜZÜM SOYULUYOR? NE YAPABİLİRİM?

Yüzün soyulması demek ciltteki ölü hücre tabakasının uzaklaştırılması demektir. Aslında iyi bir şeydir AMA; bu aşamadan sonra bakımı ihmal etmezseniz. Yüzünüz soyuluyorsa, soyulan deri altından daha taze cilt gelir. bunu tabiri caizse “ gömlek değiştirme” ye benzetebiliriz. Bu, değerlendirilip bakım yapılırsa daha taze, ışıltılı, kırışıksız ve kadife yumuşaklığında bir cilt yapısı sunar. İşte bunu sağlayabilecek doğadan size sunulan hediyeler;

Sponsorlu Bağlantılar

1. Zeytinyağı; Pişirme alışkanlığı ile mutfaklardaki yerini alan bu yağ aynı zamanda cilt dostudur. Cildin tazelenmesi ve soyulan cildin bakımı noktasında maharetli bir ustadır.

  • Zeytinyağı kullanmak soyulan cildin nemlenmesine yardımcı olur.
  • Limonsuyu, gül suyu, zeytinyağı ve yumurta sarısı ile yapılan bir kombinasyon, vücudun yada yüzün cildinin soyulmasından korunmak için uygulanması gereken sağlıklı bir maskedir.

2. Üzüm Çekirdeği Yağı; Çoğumuz bu tür yağı belki de duymamışızdır yada aşina değilizdir. Halbuki piyasada yaygın olarak bulunur ve çeşitli cilt hastalıklarına şifa verici özelliği vardır.

  • Bu yağ, vücudun herhangi bir bölümünde yada yüzünüzde kurumuş ve soyulan cildin giderilmesini sağlar.
  • Aynı zamanda kırışıklıkları ve güneş yanıkları temizleme etkilidir.

3. Hindistan cevizi yağı; Hindistan cevizi yağı birçok amaç için kullanılabilen en iyi yağlardan biridir. Yemeklerin yanı sıra güzelliğine güzellik katmak isteyenlerin aradığı ve kozmetik ürünlerde de kullanılan bir yağ türüdür.

  • Aşırı kuru ciltli kişiler hindistan cevizi yağı ile masaj yapabilirler. İster yüzünüz isterse de vücudunuz için kullanabilirsiniz.
  • Gece boyunca yüzünüzde kalması leke yada yamaları azaltır ve kuru cildin vermiş olduğu soyulma problemlerine karşı cildi korur.

4 . Tahin (Susam Yağı); Tahin ve pekmez – müthiş ikili. Yemeklerde pişirme özelliğinin yanı sıra;

  • Kuru cilt bölgesine ovuşturarak susam yağı sürülürse kuruluğu azaltır.
  • Yağ, sağlıklı hücreler ile cildinizin yeniden tazelenmesini sağlayarak, etkili bir nemlendirici olarak görev yapar.

5. Hintyağı; Çoğu cilt problemi ve cilt tipi için oldukça güvenli olarak kullanılabilir.

  • Birkaç dakika için soyulmuş cilt üzerine hint yağı uygulayın ve masaj yaparcasına ovun. Hint yağı cildinizin derinlerine nüfuz edecek ve içeriden cildinizi onaracaktır.
  • Cildin nem dengesini sağlayacak ve bu nedenle kuru cildiniz normal hale dönecektir.

6. Badem Yağı; Badem yağı ve yaprakları kuru ciltler için çok faydalıdır. İstediğiniz doğru sonuçlara bu yağ sayesinde ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Mükemmel Bir Cilt Beslenme
TIRNAK NEDEN KIRILIR?
Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir
HOLLYWOOD'TAN GÜZELLİK SIRLARI
Saç ve Cildin Dostu: Elma
Cildiniz İçin Yapabileceğiniz 15 Şey
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.