Çeşitli üzüm türleri çubuğundan yaş olarak kesildikten sonra uzun müddet saklanabilmesi için özel yerlerde veya güneşte kurutularak elde edilir.

Faydaları;

Kuru üzüm, sinirleri kuvvetlendirir, yorgunluğu giderir, ağız kokusunu güzelleştirir, balgamı giderir, cildi güzelleştirir. kuru üzüm, öksürük, böbrek ve mesane taşları, karaciğer, göğüs, boğaz, mide ve dalak hastalıklarına karşı faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kuru üzümden üzüm hoşafı yapılır, kuru üzümden az bir miktar sabah aç karına alınmalıdır. Kuru üzüm şırası hoşafı vücudu çabucak şişmanlatır, yemeklerden sonra içildiği zaman, mideye alınmış gıdaların zararını giderir, kuru üzüm en iyisi, cismi büyük, kabuğu ince, etli kısmı bol, çekirdeği küçük ve çıkarılmış olanıdır.

Kuru üzümün etli ve tatlı kısmı yaş üzümden daha gıdalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dul Avrat Otu
Kivi
Kedi Otu
Mandalina Faydaları
Dutun Faydaları
Zeytin
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.