PEKİN
– Resmi Xinhua ajansının haberinde, geçen yıl çalışmaları başlayan aşıyla ilgili başkent Pekin’de bir hastanede Kuş Gribi Aşısıgönüllü 6 kişi üzerinde Kasım ve Haziran ayları arasında yapılan ilk testlerin sonucunda aşının güvenli bulunduğu kaydedildi.

Hükümetin, aşının büyük çapta üretimine hazır olduğunu, ancak herhangi bir aşının insanlarda kullanımının güvenli olduğunun ilanı için daha fazla deneme yapılması gereğine işaret ettiği belirtildi.

Sponsorlu Bağlantılar

Haberde, araştırmacıların, aşının “ilk denemelerinin güvenli ve etkili” olduğunu söylediği ifade edilirken, testlerin sonucuna ve yeni denemelere ilişkin planlara ilişkin ayrıntı verilmedi.

Çin’de Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrolü Merkezi ve bir ilaç firması tarafından testleri yapılan aşının çiftçiler gibi yüksek risk grubundaki kişiler için geliştirilmeye çalışıldığı belirtiliyor.

ABD’de de Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü tarafından H5N1 tipi kuş virüsüne karşı bir aşı insanlar üzerinde deneniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  vurulan aşı hastalıkmıdır neden

  Sağlık

  aşı tedavsi

  Sağlık

  siteniz çok güzel ama ben aşının nedenlerini arıyorum ama yok neden

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Neler Nöropatik Ağrılara Sebep Olmaktadır?
PARMAK ŞİŞMESİ İLE HANGİ BELİRTİLER ORTAYA ÇIKABİLİR?
Nefrotik Sendrom
İnterstisyel Akciğer Hastalığı
Safra Kesesi
Kolesterol
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.