KUTSAL FESLEĞEN (HOLY BASİL)
Kutsal fesleğen bir bitkidir. Yaprak, gövde ve tohumlarından ilaç elde edilir.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Ajaka, Albahaca Santa, Bai Gkaprow, Baranda, Basilic Sacré, Brinda, Yeşil Holy Basil, Hot Fesleğen, Hint Basil, Kala Tulsi, Kemangen Krishna Tulasi, Krishna Tulsi, Manjari, Ocimum tenuiflorum, Ocimum kutsal, Parnasa, Patrapuspha Rama, Tulsi Kırmızı, Kutsal Fesleğen, Kutsal Fesleğen, Kutsal Mor Fesleğen, Shyama Tulsi, Sri Tulasi Suvasa Tulasi Tulasi, Tulsi, Tulsi Patra.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?
Diyabet, soğuk algınlığının, influenza (grip), astım, bronşit, kulak ağrısı, baş ağrısı, mide rahatsızlığı, kalp hastalığı, yüksek ateş, viral hepatit, sıtma, tüberküloz, civa zehirlenmesi, yılan ve akrep sokmalarına ya da mantara karşı bir panzehir olarak kullanılabilir.

KUTSAL FESLEĞEN NASIL ETKİ EDER?
Kutsal fesleğen inflamasyonu azaltmak için çeşitli kimyasallar içerdiği düşünülmektedir. Diğer kimyasallar ise şeker hastalığı olan kişilerde kan şekerini düşürebilir.

GÜVENLİ Mİ?
Kutsal fesleğen, dört hafta kadar kısa bir süre için kullanıldığında güvenlidir. Uzun süreli kullanımı güvenli olup olmadığı bilinmemektedir.
Hamile veya emziren yada önümüzdeki iki hafta içinde ameliyat yapılacaksa( kanama riskini artırabilir) Kutsal fesleğen almayın.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİM VAR MI?
Kan pıhtılaşmasını yavaşlatan ilaçlar(Antitrombosit / antikoagülan)
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşimi vardır. Bu bakımdan dikkatli olun ve doktorunuza danışınız.
Kutsal fesleğen kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Ek olarak pıhtılaşma yavaşlatan ilaçlar ile birlikte alınması morarma ve kanama şansını artırabilir. Ama bunun, büyük bir endişe olup olmadığını öğrenmek için yeterli bilgi yoktur.
Bu ilaçlar aspirin, klopidogrel (Plavix), dalteparin (Fragmin), enoksaparin (Lovenox), heparin, tiklopidin (Ticlid), varfarin (Coumadin), ve diğerleri sayılabilir.
Pentobarbital
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşimi vardır. Bu bakımdan dikkatli olun ve doktorunuza danışınız.
Pentobarbital uyuşukluk nedenidir. Pentobarbital ile kutsal fesleğen tohumu yağı almak çok fazla uyuşukluğa neden olabileceğine dair bazı endişeler vardır. Ama bu büyük bir endişe olup olmadığını öğrenmek için yeterli bilgi yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

DOZ AYARLAMASI
Kutsal fesleğen için uygun doz kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda kutsal fesleğen için uygun bir doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda faydalı olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza sorunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vitamin B6
Bıldırcın Yumurtası
GLUCOMANNAN
GUGGUL TABLET KAPSÜL
Bu Besinler Cildi Güzelleştiriyor
BLOND PSYLLİUM
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.