Laktoz İntoleransı Nedir?

Beslenme ve bağırsakları ilgilendiren bu hastalık, ince bağırsak epitelyum(zarsı hücreler) hücrelerinden laktozu sindiren enzimlerin salgılanamaması yada eksik salgılanması sonucunda oluşur.

Laktoz denilen organik madde insan vücuduna besinler yoluyla alınır. Bu besin maddesi glikoz ve galaktoz maddelerinin birleşimi sonucunda oluşmuştur. Özellikle süt ve süt ürünleriyle birlikte vücuda alınan laktoz vücutta enzimler yardımıyla yapı taşlarına ayrılır ve besin olarak bağırsaklardan emilip kana  karışır. Ancak null hastalığı çeken insanlarda laktazın sindirilememesi nedeniyle bu mekanizma çalışmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Laktoz İntoleransı İçin Bitkisel Besinler Şifalı Bitkiler
Pankreas Kisti
Laktoz İntoleransı Nedir
Kabızlığa Neden Olan Faktörler Nelerdir?
Sık Dışkılama
İrritabl (Huzursuz) Bağırsak Sendromu
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.