Laktoz İntoleransı Teşhisi Nasıl Yapılır? Hangi Testler Uygulanır?

laktoz intoleransı testiLaktoz Tolerans Testi: Bu testte size yüksek laktoz içeren bir sıvı içireceklerdir. Bundan sonra 2 saat bekleyip kanınızda glikoz seviyesi ölçümü yapılacaktır. Eğer Laktoz karışımını içtikten sonra kanınızda glikoz artışı gözlenmezse sizde laktoz intoleransı şüphesi vardır.

Hidrojen Nefes Testi: Bu testte yine yüksel laktoz içeren bir sıvı içmeniz gerekmektedir. Daha sonra sizin nefesiniz ölçülür nefesinizde hidrojen varlığına bakılır. Eğer nefesinizde yüksek miktarda hidrojen varlığı tespit edilirse laktoz intoleransı şüphesi iyice artar.

Sponsorlu Bağlantılar

Dışkı Asit Testi: Sindirilememiş laktozdan dolayı bağırsaklarda fermantasyon gerçekleşir. Bu durumda bağırsakların Laktik asit biriktirmesi doğaldır. Bu laktik asit zamanla dışkıyla birlikte doğal yollardan dışarıya çıkar. Dışkı testinde dışkıda normalden daha yüksek miktarda laktik aside rastlanırsa sizde intolerans şüphesi var demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ağıza Acı Su Gelmesi
Laktoz İntoleransı Tedavisi
SİNDİRİM SİSTEMİ HASTALIKLARI
Laktoz İntoleransının Belirtileri Nelerdir?
Bu Rahatsızlıktan şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım?
Ülser Olmayan Mide Ağrısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.