Laktoz İntoleransını Tetikleyen Faktörler Nelerdir?

laktoz intoleransı ve sütArtan Yaş: Laktaz enzimi salgılanması artan yaşla birlikte düşer bu da rahatsızlığın görülmesini artıran bir durumdur.

Irk Özellikleri: null özellikle Asyalı, yerli Amerikalılarda çok sık görülmektedir.

Prematüre Doğum: Prematüre doğumlarda laktaz enzimi azdır salgılanması sorunludur. Bu durumda bebek laktaz seviyesini artırana kadar intolerans geliştirebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

İnce bağırsak hastalıkları-Yaralanmaları: Bakteriyel çoğalma, çölyak, crohn hastalığı ve çeşitli yaralanmalar bu rahatsızlığı tetikleyebilir.

Bazı Kanser Tedavileri: Kemoterapi kanserin olmazsa olmazlarındandır ancak bu tedavi şekli vücut metabolizmasını dolayısıyla enzimlerin etkinliğini de azaltmaktadır bu durum da intolerans gelişmesine neden olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Mide Krampları Neden Olur
Mide Gribi
Bağırsak Bakterilerini Dengeleyin, Uzun Yaşayın
Dışkı Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır? Nasıl Önlenir?
Laktoz İntoleransının Belirtileri Nelerdir?
Laktoz İntoleransının Tipleri Nelerdir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.