Laktoz İntoleransının Nedenleri Nelerdir?

laktoz intoleransı neden olurBu rahatsızlığın asıl nedeni ince bağırsaktaki laktozu parçalayan enzimlerin eksikliğidir. Bundan sonra bu enzimlerin eksikliğine neden olan sebepler laktoz intoleransının ikincil nedenlerini oluşturmaktadır.

Yeterli miktarda salgılanamayan laktaz enzimleri nedeniyle laktoz moleküllerinin kalın bağırsağa geçmesi ve buradaki bakterilerin bu laktoz molekülleri ile etkileşimde bulunması laktoz intoleransının belirti vermesine neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

İntoleransa neden olan enzim eksikliği; mikrobik hastalıklar, çeşitli yaralanmalar, hastanın geçirdiği ameliyatlar, beslenme bozuklukları ve genetik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Salmonella Besin Zehirlenmesi Nedenleri
Laktoz İntoleransı Nedir
Bu Rahatsızlıktan şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım?
Dışkılama Zorluğu Neden Olur
İrritabl (Huzursuz) Bağırsak Sendromu
Laktoz İntoleransını Tetikleyen Faktörler Nelerdir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.