Laktoz İntoleransının Nedenleri Nelerdir?

laktoz intoleransı neden olurBu rahatsızlığın asıl nedeni ince bağırsaktaki laktozu parçalayan enzimlerin eksikliğidir. Bundan sonra bu enzimlerin eksikliğine neden olan sebepler laktoz intoleransının ikincil nedenlerini oluşturmaktadır.

Yeterli miktarda salgılanamayan laktaz enzimleri nedeniyle laktoz moleküllerinin kalın bağırsağa geçmesi ve buradaki bakterilerin bu laktoz molekülleri ile etkileşimde bulunması laktoz intoleransının belirti vermesine neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

İntoleransa neden olan enzim eksikliği; mikrobik hastalıklar, çeşitli yaralanmalar, hastanın geçirdiği ameliyatlar, beslenme bozuklukları ve genetik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bu Rahatsızlıktan şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım?
İrritabl (Huzursuz) Bağırsak Sendromu
Laktoz İntoleransı İçin Bitkisel Besinler Şifalı Bitkiler
Dışkı DNA Testi
Sağ Alt Karın Ağrısı ve Nedenlerine Dikkat
Kolonoskopi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.