Lazer-Epilasyon Nasıl Yapılır? Hazırlıkları Nelerdir?
Hazırlık Aşaması: Lazer epilasyonu uygulanacak kişi tedavi öncesinden doktoru tarafından muayene edilerek uygulama yapılacak bölgeyi ve kılları görmelidir. Uzman kişinin önerileri doğrultusunda seanstan 3 gün önce uygulama bölgesindeki kılların kısaltılması seanslarda işlemlerin daha kolay olmasını sağlar.
Nasıl Yapılır:

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer epilasyonu önemli olan kıl ve tüy köklerinin tamamen yok edilmesidir. Lazer ışığının cilt rengine ve kıl tipine tam olarak uygun olmaması ısının yeteri kadar etkili olmaması kılı ciltten temizlemese de deri altında yüzeysel bir etki yaratmakta ve bu nedenle aynı yerde tekrar kıl ve tüy çıkabilmektedir.
Bu şekilde olumsuz sonuçlar alınmaması için cilt rengine ve kıl tipine uygun lazer çeşidinin uzman kişi tarafından seçilmiş olması, seansların düzenli uygulanıyor olması gerekmektedir. Unutmayalım ki kılı ve tüyü yakmak ile kıl köklerini yok etmek çok farklı şeylerdir. Kıl kökünün yok edilememesi lazer uygulamasındaki başarısızlık en az bir yıl sonra anlaşılabilmektedir.
Her cilt tipi aynı değildir. Ten ve tüy renkleri insandan insana değişebilmektedir. Koyu renkteki tenlerde tene rengini veren metalin pigmentleri daha fazladır. Kıl ve tüy renkleri değişiklik gösterebildiği gibi yüz ve vücut bölgelerinde de kıl ve tüyün rengi değişiklik gösterebilmektedir. Yüz bölgesindeki kıl ve tüyler daha derin ve daha yoğundurlar. Vücut bölgelerinde ise daha ince ve seyrektirler. Bu nedenle epilasyon uygulanacak bölgede epilasyon türünün seçiminin doğru yapılmış olması gerekmektedir. Seçimin doğru olması kadar uygulamanın da doğru uygulanıyor olması gerekmektedir.
Lazer-epilasyon nasıl yapılır sorusuna cevaben lazer uygulaması yapılacak kişinin epilasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenlerden hiçbirini aksatmamış ve epilasyona hazır bir vaziyette olması gerekir. Epilasyon yapılacak bölgedeki kıl ve tüylerin bir makine veya jilet yardımı ile kısaltılır. Uygulamaya tabi tutulacak kişi uygulama odasına girmeden önce lazer ışınlarından etkilenmemesi için gözlük takar. Uygulama yapacak uzman kişi eldiven giymeli uygulama bölgesine lazer darbeleri uygulayabilmelidir. Her lazer darbesi kıl köklerindeki sıcaklık derecesini arttırarak kıl köklerinin yanmasını sağlar ve her uygulamada kılların yok olmasında yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ENSE (KÖKÜ) AĞRISININ NEDENİ NEDİR?
Bademcik ameliyatı
Anne ve anne adaylarına beslenme uyarıları
Siğara Bırakmaya Hazırlık
Bağırsak Kurtlarına Bitkisel Tedavi
Kronik Böbrek Yetmezliği
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.