LAZER EPİLASYON

lazer kullanımıLazer-epilasyon sisteminde kullanılan üç çeşit cihaz vardır. Bu cihazlar Alexandrite lazerler, Diode lazerler, NdYag lazerlerdir. Bu lazerlerin hepsi de birbirinden farklıdır. Farklılık göstermelerinin sebebi ise her cihazın ışınlarının nanometre olarak adlandırılan dalga boylarının farklı olmasıdır.

 Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

lazer uygulamaBu lazer tipinin diğer lazer tiplerinden daha farklı olmasının sebebi hassas bölgelerde kullanılabiliyor olmasıdır. Koltukaltı, bacak, bikini bölgelerde kullanılabilen bir lazer tipidir. Ağrısının az olması hızlı ve pratik uygulanabiliyor olması seanstan sonra bölgedeki kılların hemen temizlenebilmesi bu lazer tipinin en önemli avantajlarıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Genel anlamda 755 manometre dalga boyutundaki bu lazer çeşidinin deri içinde aldığı mesafenin az olması ve istenilen sonuçlara ulaşılabilmesi bu lazer çeşidinin en çok kullanılan epilasyon çeşidi haline gelmesini sağlamıştır. Bu lazer çeşidinin avantajlarının yanı sıra dezavantajları da vardır. Bunlardan en başta geleni derin yerleşimli kıllarda etkili olamamasıdır.

Diode Lazer Epilasyon Nedir?

lazer epilasyonDiode lazer epilasyonlardan farklı olarak derine yerleşimli sırt, omuz, kol ve yüz kıllarında daha başarılı ve etkilidir. Alexandrite lazer koyu cilt tiplerine uygulanamazken diode lazer epilasyon koyu cilt tiplerine uygulanabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Genel olarak diode lazer 810 manometre dalga boyuna sahip derin yerleşimli kıllarda uygulanan lazer epilasyon çeşididir. Diode lazer epilasyonunun avantajları olduğu gibi dezavantajları da olduğu mevcuttur. Avantajı alexandrite lazer çeşidi ile giderilemeyen derin yerleşimli kıl problemlerinin giderilebiliyor olmasıdır. Dezavantajı ise daha derine uygulanabiliyor olmasından dolayı alexandrite lazer uygulamasına göre ağrılı olmasıdır.

 NdYag Lazerler Nedir?

NdYag lazer epilasyon türünün en önemli özelliği diğer lazer epilasyon türlerine göre daha derin uygulanabiliyor olmasıdır. Daha derin uygulanabiliyor olması ağrı problemini arttırmaktadır. Bu uygulamada başarılı sonuçlar alınabilmesi için ve ağrının en aza indirgenebilmesi için epilasyon uygulanan bölgenin soğutulması ve ten rengine göre uygulama yapılması gerekmektedir. Lazer uygulanan bölgedeki soğutma işlemi sonucunda bölgede ağrının hissedilmemesi ve olumsuz sonuçlar doğabilmesini engellemek için yapılmaktadır.                                                                                                                                                                                                                

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Selülit Tedavisi
Sellülit tedavisi ve Vücut bakımı
Botox Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bronzlaşma
İzsiz Meme Küçültme Ameliyatı
Gıdık Nasıl Giderilir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.