Lazer-Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

lazer tedavi

Lazer-epilasyon bayanlarda ve erkeklerde istenmeyen tüy(yüz, kol, bacak) ve kılları kalıcı olmak üzere yok etmek için uygulanan bir tedavi şeklidir. Son yıllarda birçok tedavi yönteminde lazer sistemi kullanılmaktadır. Sadece epilasyon alanında olmadığı ve birçok hastalık çeşidinde uygulamaları gelişen teknoloji ile uygulanmaya devam etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Uygulamasından Önce:

1-Epilasyon uygulanacak tüy ve kılların en az 21 gün boyunca ağda, cımbız, ip, epilatör gibi yöntemlerle kökten alma işlemi yapılmamış olmalıdır.

2-Epilasyon uygulanacak bölge, ten rengini değiştirmek için farklı uygulamalardan kaçınılmalıdır. Solaryumdan bronzlaşmamış bronzlaştırıcı krem uygulanmamış olmalıdır.

3-Epilasyon uygulanacak bölgedeki tüy ve kılların renk değiştirici, sarartıcı gibi boyama ve makyaj işlemi yapılmamış olmalıdır.

4-Epilasyon uygulanacak bölgenin cildi tahriş edici, cildi soyucu ilaç ve uygulamalardan en az 2 hafta öncesinden uygulamasının bırakılmış olması gerekir.

5-Son 6 ayda deri rengini değiştiren cilt hastalığı, sarı hastalığı ve kalp hastalığı olanlarda lazer epilasyon uygulanmaz.

Lazer Epilasyon Uygulamasından Sonra:

1-Lazer epilasyon uygulamasından sonra epilasyon uygulanan bölgenin solaryum ,uzun süre güneş altında kalma ve çeşitli bronzlaştırma işlemlerinden uzak tutanları zorunlu kalınması halinde yüksek koruma sağlayan kremler kullanılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

2-Lazer epilasyon uygulamasından sonra cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalı, kese, peeling gibi uygulamalardan da kaçınılmalıdır.

3-Lazer epilasyon uygulaması sonrasında kişinin cilt hassaslığına göre değişen uygulama bölgesi kızarıklığı minimum 1 saat maksimum 48 saat sürebilir.

4-Lazer-epilasyon uygulanan bölgedeki kıllar 2 ile 9 gün arasında uzayıp dökülmeye başlar.

5-Lazer-epilasyon uygulamasındaki seans sayıları kişi cilt hassasiyetliğine göre değişmekle beraber yüz bölgelerinde 4-5 seans vücut bölgelerinde ise 6-10 seans olarak değişkenlik göstermektedir.

                                                                                                                                                                                                                                      SAĞLICAKLA KALINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yara – Jilet İzi Giderme
Burun Üstündeki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
Cilt Lekeleri
El Egzaması Nasıl Geçer
iğneli epilasyon
KURU CİLTLERE EV HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ MASKE
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.