Lazer Epilasyonu Güvenli midir? Yan Etkileri ve Riskleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Sistemi Güvenli midir?:

lazer epilasyonEpilasyon sisteminde kullanılan lazer 1958-1963 yılları arasında tıp dünyasında kullanılmaya başlanmıştır. Tıp dünyasının birçok alanında hızla gelişen teknolojiyle birlikte lazer tedavi yöntemleri ve lazer uygulamaları hızla yerini almaktadır. Diş tedavileri, göz tedavileri bunların en başında gelmektedir. Lazerli ameliyat son yıllarda birçok alanda kullanılmaya ve tercih edilmeye başlanmıştır. Epilasyon sisteminde de lazerin kullanımı 20.yüzyılın sonlarında hızla gelişim göstermiştir. Lazerin tıp dünyasında bu denli etkili ve kullanım alanının geniş olmasının sebebi ise diğer yöntemlere göre ağrısız ve acısız olmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Epilasyon uygulamasında da lazerli tedavi uygulamaları sonucunda büyük oranda başarı kaydedildiği görülmüş ve hastalar üzerinde olumsuz yönlerinin çok az olduğu gözlenmiştir. Bu sebepten dolayı lazerli tedaviler ve lazerli epilasyonun güvenli olduğu uzman kişiler tarafından doğrulanmıştır.

Lazerli Epilasyon Tedavisi Sonrası Yan Etkiler:

Lazer epilasyon uygulamaları sonucunda büyük oranda olumsuz bir sonuca rastlanmamıştır. Uygulama yapılan ten ve kıl rengine göre yan etkilerinin oluşabilmesi riski değişebilmektedir. Uygulama yapılan ten rengi ve kıl renginin analize edilişinde yapılan hatalar yanlış lazer uygulamasına yol açmaktadır. Dolayısıyla yanlış uygulanan lazer tedavisi hastanın cildinde kabarıklık ve kızarıklıklara neden olur. Koyu renkli ve güneş nedeniyle bronzlaşmış tenlerde kullanılacak olan lazer tedavi seçiminin doğru yapılması çok önemlidir. Bu ten rengini taşıyan kişilerde risk daha fazla olduğu için olası yan etki oluşabilmesi daha fazladır.

Sponsorlu Bağlantılar

Türk insanı esmer-buğday tenli olduğu için bazı lazer tipleri Türk insanında etkin olarak kullanılamamaktadır. Lazer epilasyon tedavisi sonrasında kıl ve tüy köklerinin lazer enerjisinden etkilendiğinin belirtisi olan hafif derecedeki kabarıklıklar ve kızarıklıklar görülebilmektedir. Uygulama bölgesinde görülecek bu durum kısa bir zaman sonra kaybolmaktadır.

Lazer epilasyon tedavisi uygulanan bölgede hafif bir yanma hissedilebilir. Uygulamanın devamlılığı için tedavi uygulanan cihazda acıyı azaltıcı hava soğutmalı sistemin olmasına dikkat edilmelidir.                                                                                                                                                                                                                            SAĞLICAKLA KALINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Saç Bakımı
Sedef Hastalığının İlerlemesi
Yara izleri
Üç Nesil Estetik Cerrahi
SAÇ YIPRANMALARINI ÖNLEYİN: İŞTE 6 İPUCU
Koltuk Altı Terleme Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.