LAZER EPİLASYONUN AVANTAJLARILazer Epilasyonun Avantajları

Lazer epilasyon teknolojisi bacak, kol, koltuk altı, bikini bölgesi ve diğer alanlardaki İstenmeyen tüylerin alınması için yararlı bir tekniktir. Lazer epilasyonun başlıca faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz: 

– Hassasiyet: Lazer koyu ve kaba tüylerin yok edilmesini hedeflerken aynı zamanda çevre dokularının da zarar görmemesini sağlayacak bir hassasiyete sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

– Hız: Lazerin her bir ışıması aynı anda birçok kılın tedavi edilmesini sağlayabilir. Hatta bir bölgeyi bir saniyenin yaklaşık dörtte biri kadar sürede tedavi etme hızına sahiptir. Dudak üstü gibi küçük alanları bir dakikadan bile kısa bir sürede istenmeyen tüylerden kurtarabilmektedir. Sırt bölgesi gibi daha geniş alanlar ise bir saate kadar sürebilir.

– Öngörülebilirlik: Çoğu hastada 3 ile 7 seans sonrası kalıcı şekilde istenmeyen tüylerden kurtulma sağlanmaktadır.

Lazer epilasyon işlemi sırasında neler beklenebilir?

Lazerli işleme geçmeden önce lazer uygulanacak bölgedeki tüylerin uçlarından birkaç milimetre kadar kesilir. Daha sonra lazer ekipmanları cildin rengi, tüylerin kalınlığı ve bulunduğu konuma göre ayarlanır. Kullanılan lazer ve ışık kaynağına bağlı olarak ilgili teknisyen uygun koruyucu gözlüklerini takacaktır. Aynı zamanda soğuk bir jel ve özel soğutma cihazı ile cildinizin dış katmanının korunması gerekecektir. Bu uygulama lazer ışığının cilde nüfuz etmesine yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer işleminin başında cildin uygulama yapılacak bölgesine bir miktar ışın gönderilerek birkaç dakika beklenir. Bu süre zarfında cildin herhangi kötü bir reaksiyon vermediğinden ve lazer ekipmanlarının iyi ayarlanmış olduğundan emin olduktan sonra ana işleme geçilir. Prosedür tamamlandığı ise buz paketleri, antienflamatuar kremler ve losyonlar işlem sonrası ortaya çıkan rahatsızlıkları hafifletmek için verilebilir. Bir sonraki tedavi seansı için muhtemelen 4 ila 6 hafta sonrasına randevu planlanacaktır. Lazer tedavi seansları tüylerin büyümesi durana kadar devam ettirilir.

Tedavi ve Riskler

Lazer epilasyon işleminden sonra ciltte güneş yanığı gibi bir his oluşur. Uygulanan soğuk kompresor ve nemlendiriciler fayda sağlar. Eğer lazer uygulaması yüz bölgesinde yapılmışsa makyaj yapmak için bir sonraki günü beklemeniz gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Plastik ve Estetik Cerrahi
Göz Çevresi Bakımı
Göz ve Alın Şekillendirmek
Terleme Tedavisi
Kadınlarda Aşırı Kıllanma (Erkek Tipi Tüylenme) Tedavisi
Şeytan Tırnağı Nasıl Alınır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.