LAZER İLE CİLT YENİLEMELAZERLE CİLT TAZELEME

Kırışıklıklar, yara izleri ya da ince çizgilerden kurtulmak istiyorsanız, lazer cilt yenileme işlemini tercih edebilirsiniz. Prosedür aynı zamanda yüzünüzde rengi bozulmuş bölgeleri tedavi etmek ve cildin genel dokusunu ve berraklığını artırmak için de uygulanabilir. Lazer cilt yenileme, genellikle ağrısız bir yöntem olmasına rağmen, seçim yapmadan önce değerlendirme yapmanızda fayda vardır. Lazer cilt yenileme tercihi yapmadan önce dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken bazı adımlar vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

ATACAĞINIZ ADIMLAR

1/ Lazer yönteminin cildinizde gerçekten bir iyileşme sağlayacağından emin olunuz.

 • Lazer işlemi ile dinamik ve statik kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Dinamik kırışıklıklar, yüz ifadelerine göre ortaya çıkan, statik kırışıklıklar ise yüz ifadelerinden bağımsız olarak daima var olan ve görünen kırışıklıklardır.
 • Cildinizde çil, güneş lekeleri ve renk değişikliği gibi sorunlarınız için de lazer yöntemini tercih edebilirsiniz. Güneşe maruz kalma sonucu gelişen “melazma pigmentasyonu” gibi sorunlar da lazer ile tedavi edilebilir. Melazma, en sık 20 ve 50 yaşları arasında üreme dönemindeki kadınlarda görülen ve yüz bölgesindeki ciltte renk değişikliğine neden olan bir problemdir.
 • Cildinizde var olan ve yok olmasını istediğiniz bazı izler ve lekeler için de lazer düşünülebilir. Lazer ile akne izlerinin yanı sıra benler, dövmeler ve doğum lekeleri gibi cilt sorunları da başarı ile tedavi edilir.
 • Kan damarlarının göründüğü istenmeyen vasküler durumlar için de lazere başvurulabilir. Lazer tedavisi ile yüz bölgesindeki kızarıklık ya da cilt yüzeyine yakın görünür kan damarları da ortadan kaldırılabilir.

2/ Tedaviniz için doğru lazer yöntemini seçiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Skarlardan (yara izleri) kurtulmak için ablatif lazer yöntemi kullanılır. Ablatif lazerler, cildin üst katmanını yakmadan buharlaşma ile alt tabakaya odaklanır. Cilt yüzeyinin alt tabakasındaki yeni kolajenlerin gelişimini uyarır. Bu yöntemde genellikle tek bir tedavi seansı uygulanmaktadır.
 • Kırışıklıkları tedavi etmek için fraksiyonlu lazer kullanılır. Faraksiyonlu lazer sadece cildin hasarlı bölgelerine yoğunlaşır ve etrafındaki diğer alanlara karışmaz. Genellikle daha hızlı bir iyileşme süreci vardır.
 • Deride renk değişikliği ve görünen kan damarlarının tedavisinde yoğun atımlı lazer yöntemini tercih edilir. Yoğun atımlı lazer yönteminde, cildin verilen ışık sinyallerini emmesi ve kollajenlerin büyümesinin teşvik edilmesi vardır.

3/ Lazer için doğru doktoru ve doğru merkezi seçiniz.

 • Lazer tedavilerinde daha tecrübeli olan ve profesyonel çalışan bir merkezi tercih ediniz. Gideceğiniz merkezin lazer tedavilerini ne zamandan beridir yaptığı, ne derece başarılı olduğu, daha önce tedavi görmüş kişilerin referansları ve görev yapan doktorların mesleki deneyimleri gibi etkenler önemlidir.
 • Doktorunuzdan diğer hastalara ait “öncesi-sonrası” fotoğraflarını isteyerek uygulanacak lazer işleminin nasıl bir etki yaratacağını kestirebilir ve ona göre beklentinizi karşılayıp karşılamayacağını düşünerek kararınızı belki gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

4/ Lazer tedavi yönteminin riskleri ve pozitif etkileri hakkında bilgi sahibi olunuz.

 • İşlemden sonra cildinizin ne kadar sürede iyileşeceğini öğrenin. Örneğin, koyu cilt tonlarına sahip hastalar ya da cildinde güneş yanıkları olan kişilerde lazer sonrası 6 ila 9 aya kadar ciltlerinde normal pigmentasyon yaşanmayabilir. Bu nedenle lazer cilt yenileme yoluyla tedavi görmenin bu uzun iyileşme süresine değip değmeyeceğini iyi düşünün.
 • Tüm olası yan etkileri hakkında bilgi edinin. Yan etkileri belirli prosedürlere bağlı olarak değişmekle birlikte, lazer sonrası birkaç gün boyunca güneşe çıkmamanızın istenmesi ve şişme veya kanama gibi yan görülebilir.
 • Atıl virüsler cilt yüzeyine çıkabilir. Lazerin risklerinden birisi de, herpes ve enfeksiyonlar gibi vücutta uyuyan ve atıl halde bulunan virüslerin tetiklenmesidir.

İPUÇLARI

Eğer lazer işlemi sırasında anestezi yapıldıysa, işlemden sonra sizi eve getirmesi için yanınızda birisinin olması lazım.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?
Doğal Cilt Soyma Nasıl Yapılır?
Sırttaki Sivilceler Nasıl Giderilir
Sürme
Lazer İle Cilt Yenileme
Kontaklens
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.