LAZER NEDİR?lazer

Lazer kelimesi günümüzde sıklıkla duyduğumuz bir kelimedir. Aslında bu kelime “Uyarılmış radyasyon emisyonu ışık amplifikasyonu” cümlesinin İngilizce karşılığının baş harflerinden oluşmaktadır. Bir lazer cihazı tutarlı şekilde yani bir yönde yoğun ışın demeti üreten güçlü cihazlardır. Atomlar radyasyon yayarlar. Neon atomları ışık yaydığı zaman görülebilir. Normalde, rastgele zamanlarda rastgele yönlerde ışınlarını yayar. Sonuç ise tutarsız ışıktır. Tutarsız ışık, fotonların karmakarışık şekilde farklı yönlere gitmesini açıklar.

Sponsorlu Bağlantılar

Önemli olan tek bir yönde fotonları bir arada gönderen bir ya da birkaç frekans yakalamak böylece tutarlı ışık elde etmektir. Bu şekilde ışın yayan atomlardan depolama mekanizmaları doğru zamanda ve aynı yönde ışın elde edilmesi hedeflenir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
KURU CİLTLERE EV HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ MASKE
SAÇ SAĞLIĞI İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Yüz Gerdirme
Kaş Boyaması Nasıl Yapılır?
Göz Altı Torbaları
Terleme Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.