LAZERLE SİĞİL TEDAVİSİ
Siğiller genellikle çocuk yada ergenlerde gelişen, nadiren de olsa yetişkinlerde meydana gelen kanser olmayan, üzeri tırtıklı, estetik kirlilik yapan deri lezyonlarıdır. Çoğunlukla deri renginde olan siğiller üzerindeki kan damarlarının travma yada yaralanmaları nedeni ile hasar alması sonucu üzerleri siyah noktalar halinde görülebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Human (insan) papilloma adı verilen virüs tarafından meydana getirilirler. Konumu ve boyutuna göre çeşitli türlerde siğiller bulunmaktadır. Bazıları yayılım göstermekte yada bazıları ise uzun yıllar yayılmadan kalmaktadır. Kişiden kişiye bulaşması ise temas yada hastanın kullandığı eşyaların kullanılması ile olur.

Siğil tedavisinde kullanılan birçok yöntem vardır. Bunlar arasında laktik asit yada salisilik asit uygulaması, elektrokoterizasyon (yakmak), kriyoterapi (dondurmak) ve immunoterapi gibi tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunların dışında daha kolay ve daha pratik bir yöntem olan lazer uygulamaları günümüz tıbbının tedavi seçenekleri yer almayı başarmıştır.

LAZER TEDAVİSİ NEDİR?

Sponsorlu Bağlantılar

Lazer tedavisi, vücudun her bölgesindeki siğillere uygulanamamaktadır. Genellikle tedavinin daha zor olduğu ayak tabanı, el ayası ve tırnak çevresi gibi bölgelerde daha çok kullanılmaktadır.

Lazer tedavisi hastalara iş gücü kaybını en aza indirme, zamandan kazanç ve etkili sonuçlar sunmaktadır. Bunun yanı sıra ağrısız bir yöntem olması da onu cazip hale getirmiştir.

NASIL YAPILIR?

Lazer tedavisinde yapılan uygulama şudur. Çoğu zaman kalın deri dokusu lazer ışınları ile azaltılır. İncelen deri tabakasına, daha sonra siğili besleyen damarlar yakılarak o doku yok edilir ve siğilin beslenmesi engellenmiş olur. Bu da siğilin yayılmasını ve oluşmasını önler. Ya hiç yada hafif bir şeklide iz kalabilir. Anesteziye gereksinim duyulmaz.

SEANS
Tedavi 2-4 seans halinde yapılmakta, her seans birkaç dakika sürmekte ve doktorunuzun ve sizin durumunuza göre onbeş yada otuz gün aralıklarda uygulanabilmektedir. Siğilin güç durumuna göre seans sayısı azalabilir yada artabilir.

TEDAVİ SONRASI

İyileşme bir hafta kadar sürebilir, bu süreç kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Tedavi sonrası müdahale edilen bölge şişebilir, renk değişimi yada hafif kızarıklıklar olabilir. Bunun derecesi uygulama süresi yada siğilin konumlanma biçimine göre değişiklik gösterebilir. Ama çoğunlukla iz bırakmayan bir yöntemdir.

TEKRARLAR MI?

Lazerle tedavi edilen siğiller nadiren de olsa tekrar ortaya çıkabilir. Bu durumda tedavinin yinelenmesi gerekebilir. Tekrarlamasında bir sakınca yoktur.

İLGİLİ KONU BAŞLIĞIMIZ…. TIKLAYINIZ!!!!!

CİNSEL ORGAN SİĞİLLERİ

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İnmemiş Testis
Çocuklarda Kalp Yetmezliği Tedavisi
Çocuklarda Tırnak Yeme
Bademcik İltihaplanması
İsilik
Kabakulak Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.