LİGHT TATLILAR KİLO YAPAR MI?

Piyasada yer bisküviden içeceklere kadar birçok light ürün var. “Light” lığına güvenerek aldığımız bu ürünler acaba gerçekten kilo aldırmıyor mu?

Light tatlılar karşılaştırıldığı zaman neredeyse normal tatlılarla aynı kalorilere gelebilir. O yüzden muhakkak miktarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Tatlı duyusu insan vücudun da damak tadının uyarılmasıyla birlikte gelişen bir duyudur. Yani iki tane kayısı da tatlı duyusunu giderebilir, bir dilim ekmek kadayıfı da bu isteği giderebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte bu farkın oluşması doğuştan gelmiyor. Yavaş yavaş tatlı yiyerek tatlı yeme içgüdüleriniz ve damak duyularınız artabiliyor. Dolayısıyla ister light olsun ister normal tatlı olsun yediklerinize mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Light ürünlerinde ise mutlaka dikkat edilmesi gereken husus yine içerik olarak çok büyük kâseler sunulabiliyor.

Böyle bir durumda paket veya kâse bitirme duyusu değil de doygunluğu hissettiğiniz anda bırakılması gerekmektedir. Yine tatlılar light sütle hazırlanıyor veya şeker yerine tatlandırıcı kullanılabiliyor ama içeriğine başka kalori yapıcı fındıklar, kuru meyveler gibi kullanılıyor. O zaman çok besleyici olabiliyor ve çok yüksek kaloride olabiliyor. Yediğiniz tatlı light olsa bile içinde ne olduğuna, ne kadar ve ne sıklıkta yemeniz gerektiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Zaman zaman kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Fakat bunların sıklığı ve miktarı mutlaka kontrol edilmelidir. Light ürün adı altında satılan ürünlerin mutlaka hazırlanışını ve servis edilen miktarı kontrol edilmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Evde egzersiz videosu izle
Diyet Hapları Güvenli Mi
Bebek maması zayıflatır mı
2011 zayıflama yöntemleri
Limon Suyu İle Kilo Vermek Mümkün Mü
Az Kalori Alarak Kilo Verme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.