LIGHT SİGARAlight sigara- sigaranın vücuda etkileri

Çoğu insan üzerinde “düşük katran”, “hafif” veya “light” kelimelerini gördüğü sigaraları vücutlarına daha az zarar verdiği gerekçesiyle diğerlerine göre tercih etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Light sigaraları içtiğinizde boğaz ve göğüste daha az rahatsızlık verdiği ve daha hafif olduğu hissi uyandırdığı için daha zararsız olduğunu düşünürüz. Peki, bu doğru mu? Elbetteki hayır.

Gerçek şu ki light sigaralar sigara içmenin sağlık risklerini azaltmamaktadır. Sigara içmeye bağlı riskleri azaltmanın tek yolu sigarayı bırakmanız ve çevrenizde içilmesine izin vermemenizdir. Peki, light sigaraların üzerindeki düşük katran ve nikotin değerlerine ne demeli? Bu rakamlar her sigara markasından aynı dumanı çıkaran aynı sigara makinelerinden gelmektedir. Bu rakamlar gerçekten içen insanın ne kadar katran ve nikotin aldığını göstermemektedir. Çünkü herkes sigarayı aynı şekilde içememektedir. Ve aynı sigarayı bile iki kişi aynı şekilde içmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    çok güzel olmauş tebrik ederim ödevime yardımcı oldu

    Sağlık

    çok güzel olmuş

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İşitme Kaybı
Kemik Yumuşaması
Çocuklarda vitamin eksikliği
Esrar Kullanma (Bağımlılığı) Belirtileri
Obezite nasıl önlenir
Ağrılardan Nasıl Kurtulabilirim
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.