LİMON İLE KİMYASAL PEELİNG

Gergin bir cilt için ekonomik ve kolay hazırlanır bir limon maskesi, yeni oluşacak olan kırışıklıklar ve ya ince çizgiler ile mücadelede etki bir yöntemdir. Peeling işlemi cildin ölü hücre katmanlarını deriden uzaklaştırarak cildinizin ekstra yumuşak ve genç havasını yakalamasına yardımcı olacaktır.

Günlük hayatta karşılaşılan iş yükü, yorgunluk ve güneş faktörü cildinizin erken yıpranmasına yol açarak yaşınızı ele verecektir. Özellikle de göz çevresi bu ilk belirtilerin oluştuğu bölümdür. Yanısıra yeterli dinlenilmemesi göz altlarında torba oluşumu, şişlikler, ciltte renk değişimleri ve sarkmalara yol açacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Göz Altındaki Mor Halkalar İçin Ne Yapabilirim?

Ne yazık ki, tüm bu faktörler sizin olduğunuzdan daha büyük görünmenize zemin hazırlar. Bazı kimseler daha genç ve canlı görünebilmek için kimyasal peeling yaptırmaya karar verirler. Kimyasal peeling, cilt altındaki taze yeni cildin ortaya çıkarılması için yapılan kimyasal maddelerin kullanıldığı kozmetik bir işlemdir.

Kullanılan kimyasalların birkaçı hassas cilde sahip olanlar için çok zararlı olabilir. Özellikle kızarıklık, kabuklanma, deride renk değişiklikleri, alerjik reaksiyonlar, yara izi, göz çevresinde şişlik ve enfeksiyon bu kimyasalların sağlayabileceği olası yan etkilerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Şifalı Bitkilerden Limon ve Faydaları

Limon diğer faydalarının yanında doğanın bize sunduğu küçük kimyasal peeling paketidir. Limon içerdiği asit ile ölü cilt hücrelerini kaldırır ve gerçek bir kimyasal soyma süreci gibi yeni cildin ortay çıkmasını sağlayarak cildi gençleştirir. Artı olarak da varsa sivilceleriniz bunun çözümüne de yardımcı olur. Yüzünüzde limon suyu kullanmanın belki de tek riski sadece şudur; yüzünüzde limon suyu ile güneşe çıkmamanız. Bu, yüzünüzün yanma riskini artırır.

NASIL YAPABİLİRİM?

Limon ile kimyasal peeling yapabilmek için ihtiyacınız olan her şey iki tanedir; limon ve yumuşak kıllı bir diş fırçası. Pahalı miktarlar ve harcanan zamanla kıyaslandığında limon son derece ekonomik ve kolaydır. Önce ılık su ve yumuşak bir sabun ile yüz temizliği yapın. Sonra ise bir dilim limon alıp yüzünüze dairesel hareketler ile uygulayın. Gözlerin etrafına uygularken göz içine kaçmamasına dikkat edin.

Alın Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin 7 Öneri

Yüzünüz ışıldayana kadar bunu sürdürün. Yumuşak kıllı fırçanızı alın ve ufak dairesel hareketler ile ovalayın. Bunu yaptıkça cildinizin üst katmanı ayrılacaktır. Limon suyu yüzünüzde kurusun hatta mümkünse gece boyunca onunla uyuyun.

Gözaltı Torbaları Nedir? Bakım?

Ertesi sabah yüzünüzü yıkadığınızda cildinizin sağlık göstergesi olan parlaklığı yakaladığını göreceksiniz. Artık kendinize övgüler sayabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınızda limon suyu yavaş yavaş kırışıklıklar ve gülümseme ile beliren ince çizgileri yok eder. Bir hafta boyunca bunu yapın ve inanılmaz sonuçları garanti edin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dudak Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?
Epilasyon
Sedef Hastalığının İlerlemesi
Boyun Sarkması Nasıl Giderilir
Organik Estetik
Cilt İçin Deniz Kestanesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.