LİMON SUYU İLE KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜLimon Suyu İle Kilo Vermek Mümkün Mü

Limon suyu, özellikle toplumumuzda yaygın ve soğuk olarak tüketilen önemli bir içecektir. Gerek evlerde hazırlanması, gerek caddelerde satılıp talibinin çok olması ve gerekse de hazır alınıp sofraları süslemesi açısından olarak damak tadımızın vazgeçilmez tatlarındandır. İçerdiği C vitamini önemli bir antioksidandır ve antioksidan bir çok hastalığın önlenmesinde önemli etkiye sahiptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Limon bir çok faydasının yanında, düşük kaloriye sahip olması ve insan vücudu için temel besin öğelerini bulundurması açısından önemlidir fakat zayıflama açısından spesifik özelliklere sahip değildir. Bunun yerine düşük kaloriye sahip olduğu için mevsimsel olarak yüksek kaloriye sahip gıdalara tercih edildiğinde sizin kalori alımınızı azaltarak kilo vermenize destek olabilir.

KALORİ VE YAĞ ORANI DÜŞÜK

Yaklaşık bir bardak limon suyunda sadece yaklaşık 3 kalori ve ¼ gram yağ vardır. Düzenli bir şekilde daha yüksek kalorili besinler yerine limon suyuna devam edilirse zaman içerisinde kalori açığı sağlayarak zayıflamaya neden olabilir.

Limon Suyu İle ZayıflamaC VİTAMİNİ İÇERİĞİ VE ZAYIFLAMA

Sponsorlu Bağlantılar

Limon suyu çok doğal bir C vitamini kaynağıdır. 2005 yılında “Journal of the American College of Nutrition”  dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre C vitamininin vücut ağırlığıyla ters ilişkili olduğu ve düşük C vitamini düzeyleri olan insanların egzersiz sırasında daha az yağ yaktıkları bildirilmiştir. C vitamini günlük alımının erkeklerde 90 mg, kadınlarda ise 75- 120 mg olması önerilmektedir.

LİMON ŞEKER ALMA İSTEĞİNİ AZALTIR

Çünkü doğal tadından ötürü limon suyu bazı gıdalara eklenen ilave şekerin azaltılmasına yardımcı olur. Örneğin çay içerken bir çay kaşığı şeker atmak yerine çayınıza limon suyu ilave edebilirsiniz. Bu sayede şeker alımını azaltarak ilave kalori almaktan kaçınmış olur ve bu da size kilo kaybı olarak yansır. Yada sadece limonu sade suya keserek de kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kış Mevsiminde Fazla Kilolara Dikkat
yemek yiyerek zayıflama
Dr Deluz Diyeti
Çikolata ile zayıflama kilo verme yöntemi
Goldslim zayıflama ayakkabısı şikayet yorumları
Zayıflamak İsteyenlere Tavsiyeler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.