Liposuction, kilolu kişilerin egzersiz ve rejim çabaları sonucun da eritemedikleri bölgesel yağlarını, almak için uygulanan bir teknikdir…

Bir çok kilolu kişinin imdadına koşan, Liposuction ”yağ alma ameliyatı”dır…

Peki, Liposuction ”yağ alma ameliyatı” nasıl yapılıyor ve riskleri varmıdır?

Liposuction hakkında merak ettiğiniz her şey burda…!

Sponsorlu Bağlantılar

Liposuction Yağ Alma Ameliyatı

Liposuction yönteminde önce uzman hekim hangi bölgeden yağ alınacağını belirler. Liposuction ile yağlar dışarı alınır. Ameliyattan sonra yağlı bölge alındığı için vücutta bir boşluk oluşacağı için ilgili bölge korse ile desteklenir. Bir müddet sonra da bu dokular iyileşir.

Liposuction (Yağ Alma) Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?
Liposuction yöntemi halk arasında iki çeşit ıslak ve kuru olarak bilinse de uzman hekimler tek bir yöntem uygular. Liposuction da her zaman ıslak teknik kullanılır. Islak teknik, yağ alınacak bölgeye öncelikle sıvı verilmesine denir. Alınacak yağın neredeyse iki katı miktarı su bölgeye verilir. Liposuction da kanama olmaması için birçok ilaçta kullanılmaktadır. Bu ilaçlar sayesinde kılcal damarlar zarar görmez ve risk de en aza iner.
Liposuction Yağ Alma Ameliyatı
Liposuction (Yağ Alma) Ameliyatının Riskleri
Liposuction sürekli uygulanırsa riskli bir ameliyattır. Liposuction tarihinde birçok ölüm olayı da mevcuttur. 1960′dan sonra ıslak tekniğin gelişmesiyle ölüm oranı çok azalmıştır. Bu teknik düzgün bir şekilde yapıldığı zaman riski çok azdır. Liposuction ameliyatı örnek vermek gerekirse bademcik ameliyatından bile kolay bir ameliyattır. Her ameliyatın riski olduğu gibi Liposuction ameliyatının da riskleri vardır; ama bu doğal bir olaydır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kahve İle Zayıflama
Çikolata Zayıflatırmı
şeker düşürücü çay tarifi
Ece erken nasıl formda kalıyor
Zayıflama yemekleri
İnce Gösteren Mayo ve Bikini
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.