LİZİN
Lizin ilaç yapmak için kullanılan bir kimyasaldır. Ayrıca proteinlerin yapıtaşını oluşturan 20 çeşit amino asitten birisidir. Bazik amino asitler grubundandır.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Hydrochlorure de L-Lizin, L-2,6-diaminohexanoic asit, L-Lizin, L-Lizin HCl, L-Lizin hidroklorür, L-Lizin monohidroklorür, lisina, Lys, Lizin hidroklorür, Lizin monohidroklorür, Monochlohydrate de L-Lizin, de Lizin Monochlohydrate.

Sponsorlu Bağlantılar

ETKİLERİ NELERDİR?
Uçukların (herpes simpleks labialis) nüks ve iyileşme süresini azaltır. Bunun yanında atletik performansı geliştirmek için de kullanılabilir.

Kalsiyum mineralinin emilimi, saktin ve miyozin gibi kas proteinlerin üretilmesi, cerrahi müdahale sonrası iyileşme, vücuttaki hormonların, antikorların ve enzimlerin üretilmesinde önemli bir aminoasittir.

NASIL ETKİ EDER?
Lizin, herpes virüsünün çoğalmasını önler.

GÜVENLİ Mİ?
Bir yıl için ele alındığında, Lizin, çoğu insan için güvenli görünüyor. Mide ağrısı ve ishal gibi yan etkilere neden olabilir. Eğer hamile veya emziren, yada böbrek sorunlarınız varsa kullanmamanızda yarar var.

İLAÇLARLA ETKİLEŞİM
Kalsiyum takviyesi
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede kombinasyonu olabilir. Dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
Lizin, kalsiyum emilimini artırabilir. Lizin ile birlikte kalsiyum takviyeleri, vücuttaki kalsiyum miktarını çok fazla artırabilir. Aynı zamanda büyük miktarda kalsiyum ve lizin almaktan kaçının.

Sponsorlu Bağlantılar

DOZAJ NASIL OLMALI
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Uçuklar (herpes labialis simpleks): 12 ay için 1000 mg. ve 6 ay boyunca günde üç kez 1000 mg
CİLT İÇİN UYGULAMA:
Uçukların tedavisi için (herpes labialis simpleks): Lisin ve çinko oksitin belirli bir kombinasyonu ve diğer 14 madde(Süper Lizin Plus) 11 gün boyunca her 2 saatte bir uygulanır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çin Kurtpençesi
SACCHAROMYCES BOULARDİİ
Bıldırcın Yumurtası
BİFİDOBAKTERİ
IDEBENONE
Likopen Nedir? Neye İyi Gelir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.