Kalın bağırsağın son kısmının dışa çıkmasına denir.

Nedenleri:

Kalın bağırsakta şişlik olması eğer böyle olursa yerine getirilmesi zordur, adalelerin gevşeyip sarkması vs. gibi şeylerdir.

Tedavisi:

Bağırsaklardaki şişliklerin tedavisine çalışılmadır. Hasta kimse, içine kabızlık yapıcı ilaçlar atılan, leğen veya küvet içinde sıcak su içine oturtulmalıdır. Yumuşatıcı yağlar ve merhemler de sürülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Mersin ağacının tozu veya yaprağı pişirilip lapasının üzerine oturulduğu zaman, makat ve rahim çıkmalarına karşı gayet faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    mrb benım makat bölgesinn sağ tarafında 3 tane et parçası çıkmış ve çok ağrı yapıyo bunu ne yapmm lazım şimdiden teşkrler

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göz Ağrısı
Alt Sırt Ağrısında Kimler Risk Altında
Sivilce Denen Kabus
Bulanık Görme, Baş Dönmesi ve Baş Ağrısı Tehlikeli Olabilir
İnsanlarda Cinsiyetin Belirlenmesi
Döküntü
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.