Makyajda Rimel Kullanımı

Rimel Ne İşe Yarar?

Rimel güzel bir yüz makyajının olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Matlaşan ve yorgun gözüken cildin tekrardan eski parlaklığını kazanması ve daha sağlıklı bir şekilde gözükmesine yardımcı olur. Piyasada birçok farklı rimel seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekleri birbirinden ayıran özellikler ise, kirpikleri olduğundan uzun gösteren, olduğundan daha kıvrık gösteren ve olduğundan daha hacimli gösteren modellerdir.

Rimel Nasıl Kullanılır?

– Rimel kullanmadan önce dezenfekte işleminin nasıl yapılacağını iyi bilmeniz gerekmektedir. Çünkü rimel fırçasını düzenli bir şekilde temizlemediğiniz zaman gözde çeşitli enfeksiyonlara neden olabileceğiniz gibi makyajınızında kötü görünmesine neden olucaktır. Temiz bir rimel fırçası pürüzsüz gözüken bir makyaj için ilk adımdır.

Sponsorlu Bağlantılar

– Rimelin gün boyu etkisini kaybetmemesi için kuru ve temiz kirpik üzerine uygulamaya özen gösterin. Lens kullanan kişilerin yapmış olduğu bir hata rimel sürdükten sonra lens takmalarıdır. Fakat bu işlemin sağlık açısından rimel sürülmeden önce yapılması gerekmektedir.

– Rimel ilk olarak üst kirpiklere uygulanarak sürülmelidir. Aşağı yukarı hareketlerle kök taraflarından uç bölgelere doğru uygulanması ve toplamda iki kat uygulanması tavsiye edilmektedir. İlk kat sürüldükten sonra kuruması beklenmeli ve ardından aynı şekilde ikinci kat sürülmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

– Genellikle rimel uygulamasını üst kirpiklere uygulamak günlük makyaj için yeterli olucaktır. Fakat gece makyajında daha dikkat çekici bir görünüm sağlamak için alt kirpiklere rimel sürebilirsiniz. Bunun için rimel fırçasını kirpiklerin dip bölgelerinde yatay bir şekilde gezdirin. Eğer kirpiklerinizin olduğundan daha uzun gözükmesini istiyorsanız fırçayı bu sefer dik bir şekilde tutup kirpiklere birer birer uygulayabilirsiniz.

– Son olarak kirpiklerde fazla kalmış olan rimel kalıntılarını fırça yardımıyla alın ve yapışan kirpikleri yine fırçayla birlikte birbirinden ayırın.

– Rimel sürerken göz etrafına bulaştırdıysanız bunu temizlemek için asla acele etmeyin. İlk başta rimelin taştığı yerde kurumasını bekleyin ve ardından dikkatli bir şekilde pamuklu çubuk üzerine makyaj temizleyici losyonunuzu sürerek temizleyin. Aksi taktirde tüm makyajınızın bozulabilir ve işlemi tekrar baştan yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Elma Sirkesi
TIRNAK NEDEN KIRILIR?
10 Dakikada Daha Genç Görünme
Cilt Güzelliği İçin Parlak Fikirler
Hızlı Saç Uzaması İçin Neler Yapmalı
Kış Mevsiminde Doğal Cilt Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.